2011 Rugpjūčio 08

Konfliktas dėl autorinių teisių

veidas.lt

Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A) kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) ir Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo bilietų platinimo bendrovei „Tiketa“ ir koncertų organizatoriui „CRG-9“. Manoma, kad dėl galimai nusikalstamų šių bendrovių veikų LATGA-A atstovaujami autoriai negavo mažiausiai 15 tūkst. Lt autorinio atlyginimo.

LATGA-A ir bendrovė „CRG-9“ š.m. gegužės mėn. pasirašė sutartį dėl asociacijos administruojamų autorių muzikos kūrinių panaudojimo viešam gyvam atlikimui grupės „Scorpions“ koncertinėje programoje. Pagal ją kūrinių naudotojas įsipareigojo mokėti LATGA-A autorinį atlyginimą – dalį nuo pajamų, gautų už parduotus bilietus.

Tačiau įvykus koncertui, LATGA-A atstovams per klaidą buvo persiųstas bendrovių „Tiketa“ ir „CRG-9“ darbuotojų susirašinėjimas, iš kurio akivaizdu, kad minėtos bendrovės galėjo nuslėpti daugiau nei 423 tūkst. Lt gautų pajamų už „Scorpions“ koncertą. Po šio incidento LATGA-A nusprendė kreiptis į Prokuratūrą.

 

„Iš mums perduotos informacijos matyti, kad bendrovės tarėsi, kaip apgauti autorius ir jiems sumokėti mažiau autorinio atlyginimo. Tokie bandymai apgauti Lietuvos ir užsienio kūrėjus ne tik sukrečia, bet ir skatina mus dar aktyviau ginti autorių interesus ir siekti, kad jiems būtų išmokėtas teisėtai priklausantis atlygis“, – teigia LATGA-A generalinis direktorius Edmundas Vaitekūnas.

Įtariama, kad nuslėpę tikrąsias už bilietus gautas pajamas nuo VMI ir tokiu būdu nesumokėję pridėtinės vertės bei pelno mokesčio, bendrovės siekė išvengti mokestinių prievolių ne tik LATGA-A, bet ir valstybei.

„Iš susirašinėjimo galima daryti prielaidą, kad bendrovė „Tiketa“ elgėsi neteisėtai teikdama ir kitas ataskaitas apie už bilietų pardavimą gautas pajamas, tad kreipdamiesi į Prokuratūrą, paprašėme ištirti ir dar dviejų koncertų organizatorių veiksmų teisėtumą“, – teigia Andrius Iškauskas, LATGA-A advokatas.

Pareiškimuose kompetentingoms institucijoms prašoma ištirti, ar bendrovių „Tiketa“ ir „CRG-9“ veiksmai gali būti įvertinti kaip sukčiavimas, turtinės žalos padarymas apgaule, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas, apgaulingas apskaitos tvarkymas, dokumentų suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu.

Ikiteisminio tyrimo metu nustačius, kad informacija apie dalį pajamų, gautų už parduotus bilietus, buvo nuslėpta, LATGA-A teiks civilinį ieškinį dėl padarytos žalos atlyginimo.

Pirmaujanti prekybos bilietais bendrovė “Tiketa” griežtai atmeta Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) viešai paskelbtas abejones dėl neva neteisingos informacijos apie parduotus bilietus į grupės “Scorpions” koncertą bei tokiu būdu ” galimai nuslėptą” autorinį atlyginimą.

“Tiketa” su LATGA-A neturi jokių sutartinių santykių, o visus autorinius atlyginimus už kūrinių panaudojimą koncertų metu moka renginių organizatoriai ir patys atlikėjai.

“Tiketa” renginių organizatoriams jų prašymu, pagal sutartį, gali pateikti daug ir įvairaus tipo ataskaitų apie bilietų pardavimus į vieną ar kitą renginį, kokių tik paprašo renginių organizatoriai ar atlikėjai. Tačiau, kurias jų koncertų rengėjai pateikia trečiosioms šalims, “Tiketa” nei privalo, nei gali kontroliuoti”, – pastebi “Tiketos” generalinis direktorius A.Žiauberis.

“Toms institucijoms, kurioms “Tiketa” yra atskaitinga, visa informacija yra pateikiama ir mokesčiai mokami įstatymų numatyta tvarka”, – sako A.Žiauberis.

“Kita vertus, būtų gerai, jei vidinių nesutarimų krečiama LATGA-A į kovas su autoriais bei renginių organizatoriais neįtraukinėtų trečiųjų šalių, su kuriomis neturi jokių sutartinių santykių”, – sako “Tiketos” generalinis direktorius.

“Tiketa” yra pirmaujanti bilietų pardavimo bendrovė Lietuvoje pagal pardavimus ir interneto prekybos apimtis. 2011 m. pirmąjį pusmetį “Tiketa” pirkėjams pasiūlė bilietus į daugiau kaip 1600 įvairių muzikos, teatro, kino, sporto ir šeimai skirtų renginių bei festivalių, o bendrovės pajamos už parduotus bilietus siekė beveik 29,5 mln. litų. 2011 m. sausio-birželio mėnesiais “Tiketa” išplatino 344 tūkst. bilietų. Bendrovė valdo populiariausią prekybos bilietais internete sistemą www.tiketa.lt bei turi 64 kasų tinklą dešimtyje didžiausių Lietuvos miestų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...