2011 Balandžio 16

Citroen DS4

Kompaktinis automobilis estetams

veidas.lt

"Veido" archyvas

Gegužės pabaigoje DS4 modelis papildys kompaktinių automobilių gretas. Tikrai ne pats praktiškiausias, tačiau vienas gražiausių Golf varžovų

"Veido" archyvas

Prietaisų skydelis panašus į C4 modelio, bet apdailai panaudotos kur kas kokybiškesnės medžiagos

“Citroen” koncernas įpūtė prabangos dvasios tarp Golf klasės atstovų. Sukūrę DS4 automobilį prancūzai grįžo prie užmirštų ekstravagantiškų modelių.

Pagaliau. “Citroen” grįžta prie neabejotinos ekstravagancijos – koncernas daugiau nebando trūks plyš pagaminti vokiškesnio automobilio už pačius vokiečius. Šią ne tik prancūziškų automobilių gerbėjams džiugią išvadą padarėme po pirmojo susitikimo su DS4 modeliu.

Taurios išvaizdos kompaktinio C4 atžala suteikė prabangos kukliai Golf klasei. Kupė modelį primenančios kėbulo linijos, sumaniai paslėptos galinės durelės, išraiškingi žibintai – 4,27 m ilgio DS4, kuris “Citroen” koncerno atstovų teigimu neturi nė vienos bendros kėbulo detalės su C4, ieško konkurentų tarp Alfa Romeo Giulietta ir 1 klasės BMW stovyklai priklausančių automobilių.

Automobilio salone prancūzai lošia “trés chic” (pranc. “labai elegantiška”) korta. Nors prietaisų skydelis ir vidurinė konsolė labai panašūs į esančius įprastame C4 modelyje, jie gerokai rafinuotesni ir surinkti iš aukštesnės kokybės medžiagų.

Atrodo, galime tarti “sudie” įprastam Golf klasės automobiliui. Na, gerai, keletą priekaištų DS4 vis dėlto turime. Būtent todėl, kad jis taip elegantiškai atrodo, nukenčia salono erdvė ir ypač gale. Bėdos prasideda jau lipant pro siauras galines dureles, dar labiau nepatogumų patiriama bandant įsitaisyti ant ankštos ir plokščios galinės laktos (deja, galinės sėdynės nusipelno tik tokio apibūdinimo). Automobilio tinkamumą naudoti kasdien dar labiau mažina aukštas bagažinės kraštas ir nenulenkiamos sėdynės.

Tad tiems, kuriems išvardinti trūkumai atrodo esminiai, verčiau rinktis įprastą Golf klasės automobilį. Visi kiti nuo gegužės mėnesio pabaigos už šį ekstravagantišką modelį su benzininiu 120 AG varikliu galės būti pasiruošę pakloti 20 700 eurų.

Išvada

Nepaisant kompromisų, su kuriais tenka susidurti važinėjant šiuo automobiliu kasdien, tenka pripažinti prancūzų drąsą ir ryžtą gaminti DS4 serijiniu būdu. Kompaktinei klasei šis modelis,  be abejonių, suteikė elegancijos ir šarmo. O dėl gražių formų kai kada galima paaukoti ir funkcionalumą. Kam tai netinka ir nepatinka, gali važinėti įprastais Golf.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...