2011 Kovo 02

Darbo rinka

Kokių darbuotojų ima stigti Lietuvoje

veidas.lt

Šių metų sausio mėnesį Lietuvos darbo biržoje įregistruota apie 22 tūkst. naujų bedarbių ir apie 15 tūkst. laisvų darbo vietų. Tiesa, čia išryškėja paradoksas: nors nedarbas šalyje tebėra didžiulis, kai kurių specialistų jau dabar ima trūkti, o darbdaviai jų priversti žvalgytis užsienyje.

Labiausiai šiuo metu Lietuvoje trūksta metalinių konstrukcijų surinkėjų ir montuotojų, mėsininkų, žuvininkų bei siuvėjų. “Kai darbo paklausa savo struktūra neatitinka darbo pasiūlos, iškreipiama padėtis visoje darbo rinkoje – vienų profesijų ir kvalifikacijų turinčių žmonių yra gerokai per daug, o kitų trūksta”, – paaiškina Lietuvos darbo biržos direktorius Mindaugas P.Balašaitis.

Tai geriausiai iliustruoja padėtis Lietuvos siuvimo rinkoje. Pasak M.P.Balašaičio, teritorinėse darbo biržose įregistruota keli šimtai bedarbių siuvėjų, tačiau šios profesijos darbuotojai nenoriai priima pasiūlymus dirbti. Be to, dažnai laisvos darbo vietos nesutampa su bedarbių gyvenamąja vieta, tad žmonės nusprendžia tenkintis gaunama socialine parama.

Beje, sausį atliktos darbdavių apklausos rodo, kad 2011 m. darbo pasiūlymų bus gausu visuose ekonomikos sektoriuose. Pasak M.P.Balašaičio, didžiausias teigiamas darbo vietų steigimo balansas prognozuojamas mažmeninės prekybos, pastatų statybos, taip pat sausumos transporto ir transportavimo vamzdynais, medienos gamybos, drabužių siuvimo, inžinerinių statinių statybos sektoriuose.

Nemažai darbo vietų sukuria ir su vargais į Lietuvą pritraukiami investuotojai, tokie kaip “Barclays”, “Western Union” ar IBM. Jiems reikalinga itin kvalifikuota darbo jėga ir šių kompanijų atstovai skundžiasi, kad Lietuvoje jiems sunku susirasti reikiamos kompetencijos specialistų.

Todėl nieko nestebina Švietimo ir mokslo ministerijos prognozės, kad 2012–2016 m. Lietuvoje labiausiai trūks IT specialistų. Tiesą sakant, kai kur jų jau dabar trūksta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...