2010 Gruodžio 12

Paslaugos

Kokios paslaugos šiemet Lietuvoje pigo

veidas.lt

Jau kelis mėnesius iš eilės daugelio prekių kainos Lietuvoje kyla, o paslaugų – priešingai, mažėja. Pavyzdžiui, spalį, Statistikos departamento duomenimis, vartojimo prekių kainos padidėjo 0,8 proc., o paslaugų kainos sumažėjo 0,4 proc.

Kaip paaiškėjo, labiausiai pinga ryšio paslaugos (jos per metus atpigo net 6,2 proc.), taip pat – būsto apstatymo (tarkime, baldų surinkimo, remonto, buitinės technikos montavimo paslaugos per metus atpigo daugiau nei 3 proc). Sumažėjo ir poilsio bei kultūros paslaugų kainos: per metus sporto klubai, muziejai ar koncertai atpigo 2 proc.

Žinoma, kainų mažėjimo tendencija galioja ne visoms paslaugoms. Pavyzdžiui, būsto, vandens, energetikos ir kitos panašios paslaugos per metus pabrango daugiau nei 13 proc., o maitinimo paslaugų įkainiai kilo apie 5–10 proc.

Brango ir grožio paslaugos (kirpyklų, soliariumų, kosmetologijos kabinetų, plastinės chirurgijos). Pasak kirpimo verslu užsiimančios vilnietės Ninos Vasilevaitės, šioje srityje kainos kilo maždaug 10 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...