2014 Birželio 04

Kokią vaikų vasaros stovyklą galite sau leisti?

veidas.lt


Moksleivių vasaros atostogos jau prasidėjo. Ką tris mėnesius veiks jūsų vaikai – sėdės prie kompiuterio ar tobulės net mokslo metams pasibaigus? Tai priklauso ir nuo jūsų piniginės storio.

Nors tradicinis vaikų vasaros užimtumas Lietuvoje – „pas močiutę kaime“, vis dažniau tėvai linkę leisti atžalas ir į vasaros stovyklas.
Žinoma, Lietuva – ne JAV, kur šiemet siūloma per 3 tūkst. stovyklų ir daugiau kaip 8 tūkst. skirtingų jų programų, tačiau ir Lietuvoje tėvai, norintys vasarą vaikus užimti turininga veikla, turi iš ko pasirinkti – nuo dienos stovyklų, kasdien lankant miesto įžymybes, iki kalbos ir kitų įgūdžių lavinimo toje pat Amerikoje.
„Jei vaikams pasakyčiau, kad šiemet jie negalės važiuoti į stovyklą, tokia naujiena jiems būtų trauma“, – įsitikinusi vilnietė Lina, kasmet sūnus išleidžianti į dešimties dienų stovyklas gamtoje.
Jos vaikai išbandė įvairias stovyklavimo formas: dieninę stovyklą mieste, atostogas stacionarioje (su nakvyne nameliuose) stovykloje, kol galiausiai pasirinko vaikinams labiausiai patinkantį stovyklavimo būdą – palapinėse su griežta drausme ir išgyvenimo metodika.
„Kai vienas vėluoja atsikelti, dvidešimt jo stovyklos draugų šalia palapinės daro atsispaudimus, kol jį pažadina, – su šypsena pasakoja Lina. – Taigi man svarbiausia stovyklos programa ir kad vaikams būtų linksma, o ne jų gyvenimo sąlygos, kurios ir patiems vaikams visai nereikšmingos. Norėti trijų veidrodžių su apšvietimu namelyje gali nebent išlepinti vaikai.“
Lina skaičiuoja, kad dviejų sūnų atostogos stovyklose per vasarą jos šeimai atsieina mažiausiai tūkstantį litų. Suma solidi, tačiau ją kaupti, planuodama vasaros pramogas, vilniečių šeima pradeda iškart po Naujųjų, todėl per mėnesį atsidėti šiek tiek pinigų ne taip skausminga, nei iškart pakloti tokią sumą už vaikų poilsį. Sumaniai taupydama pinigus vaikų atostogoms, šeima atžalų stovyklų neatsisakė net per sunkmetį.
O štai JAV, kur dauguma vaikų neįsivaizduoja savo vasaros be kelionės į stovyklą, ekonominė situacija tokią tradiciją gerokai iškraipė: Amerikos stovyklų asociacijos duomenimis, beveik pusėje iš 2009 m. apklaustų 399 stovyklų dėl ekonominių priežasčių stovyklautojų sumažėjo 15 proc.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 222014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-22-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...