2015 Gruodžio 14

Prancūzija

Kodėl Prancūzijos ultradešinieji nepralaimėjo? 5 priežastys

veidas.lt

Marine Le Pen / "Scanpix" nuotr.

Viso pasaulio žiniasklaida skelbia, kad po sėkmingo pirmojo Prancūzijos regioninių rinkimų turo antrajame ture ultradešinysis “Nacionalinis frontas” pralaimėjo. Taip, “Nacionalinis frontas” nelaimėjo nei vieno regiono, bet:

1. “Nacionalinis frontas” turės tris kartus daugiau deputatų regionuose nei iki šiol.

2. “Nacionalinis frontas” surinko daugiausia balsų istorijoje ir daugiau nei per pirmąjį turą. Pirmajame ture gruodžio 6-ąją už jį balsavo 6,02 mln., o savaitgalį – 6,8 mln. prancūzų. T.y. per abu turus už ultradešiniuosius balsavo daugiau, kaip 27 proc. rinkėjų.

3. Antrojo turo nugalėtojais skelbiamos dvi tradicinės partijos – Socialistų ir Respublikonų. T. y. tradicinės dvi partijos ir toliau dalinasi valdžios pyragą, o bedarbystė auga, teroro grėsmė išlieka (pirmadienį užpultas mokytojas, kurį užpuolikas subadė peilių, rėkdamas “Tai už ISIS!”). Visa tai ir yra “Nacionalinio fronto” populiarumo augimo priežastys.

Šis skilimas ir bus didysis žaidimas, didysis politinis pasirinkimas per prezidento rinkimus.

4. Tuo labiau, kad rinkimų laimėtojai toli gražu neturi, kuo džiaugtis. Socialistai su prezidentu Francoisa Hollande’u priešakyje, palyginus su praėjusiais regioniniais rinkimais prieš 5-erius metus, surinko 16 proc. mažiau balsų. Respublikonų, vadovaujamų buvusio prezidento Nicolas Sarcozy, viltys taip pat neišsipildė. Jie tikėjosi, kad švęs absoliučią pergalę, kaip prieš penkerius metus socialistai.

Francois'a Hollande'as / "Scanpix" nuotr.

5. Todėl tikėtina, kad per 2017 m. prezidento rinkimus “Nacionalinis frontas” bus rimta politinė jėga.

„Dabar skilimas yra ne tarp kairės ir dešinės, bet tarp globalistų ir patriotų. Globalistų, pasisakančių už Prancūzijos ištirpimą pasaulinėje magmoje, ir patriotų, tikinčių nacionaline arena kaip geriausiai saugančia prancūzus – taigi jus visus. Šis skilimas ir bus didysis žaidimas, didysis politinis pasirinkimas per prezidento rinkimus. Kiekvienas iš jūsų būsite paprašyti nustatyti savo politinę vietą, ir tai bus gyvybinis pasirinkimas mūsų šaliai“, – po rinkimų pareiškė  Nacionalinio fronto lyderė Marine Le Pen.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...