2012 Gruodžio 07

Kodėl lenkai viršija greitį?

veidas.lt

„Renault” vairavimo mokyklos užsakymu atliktos visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, didžioji dalis Lenkijos vairuotojų viršija greitį, nes neatkreipia dėmesio į greičio apribojimo ženklus.

13 proc. vairuotojų teigia, jog viršydami greitį jie stengiasi išvengti vėlavimo į darbą arba susitikimą. Toks pats respondentų skaičius viršija greitį, kai jiems atrodo, kad greičio apribojimai yra nepagrįsti.*

„Kiekviena kelionė turi būti kruopščiai suplanuota. Vairuotojas negali labiau vertinti punktualumo nei savo ar kitų kelių eismo dalyvių gyvybės, vien dėl to, kad jis ar ji per vėlai išvažiavo iš savo namų”, – sako „Renault” vairavimo mokyklos direktorius. „Nedėmesingumas taip pat nėra pasiteisinimas. Kiekvienas automobilis turi spidometrą, kuriame galima stebėti greitį, todėl reikia naudotis šia galimybe”.

Vienas iš aštuonių lenkų prisipažįsta, jog viršija greitį dėl to, kad kiti vairuotojai važiuoja per lėtai. Tačiau toks pasiteisinimas yra dažnesnis tarp vyrų (18 proc.) nei tarp moterų (6 proc.). „Jei priešais jus esantis automobilis važiuoja lėtai, dažniausiai tai reiškia, kad jo vairuotojas laikosi toje vietoje galiojančio greičio apribojimo. Greičio apribojimus nustato specialistai, kurie remiasi surinkta informacija ir siekia padidinti saugumo lygį. Todėl prieš bereikalingai susierzinant, verta atsiminti šį faktą”, – aiškina „Renault” vairavimo mokyklos instruktoriai.

13 proc. vairuotojų negali įvardinti konkrečios greičio viršijimo priežasties, 8 proc. tiesiog mėgsta važiuoti greitai. „Šią vairuotojų grupę sunkiausia įtikinti pakeisti vairavimo įpročius”, – tvirtina instruktoriai.

* „TNS Polska“ tyrimas užsakytas „Renault” vairavimo mokyklos 2012 m. lapkritį. Apklausta 1000 atsitiktinai parinktų Lenkijos piliečių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...