2014 Gegužės 09

Ko neprisimins kūnai – įsimins žiūrovai

veidas.lt

D.Willems nuotr.

Penktadienį Vilniuje belgų trupės “Ultima Vez” spektakliu Nacionaliniame dramos teatre prasideda šio pavasario “Naujasis Baltijos šokis”.
“Ko neprisimena kūnai” (“What the Body Does Not Remember”) – festivalio atidarymo spektaklio pavadinimas, prieš daugiau nei ketvirtį amžiaus tapęs jauno choreografo Wimo Vandekeybuso kūrybine etikete. Prieš porą metų atnaujintas trupės “Ultima Vez” šokio spektaklis vėl keliauja po pasaulį ir pagaliau pirmą kartą užsuks į Lietuvą.
“Tai vienas didžiųjų šių laikų ir pastarųjų poros dešimtmečių choreografijos vardų, kuriuos pristatyti Lietuvoje nuo pat pradžių buvo užsibrėžęs “Naujasis Baltijos šokis”. Labai džiaugiuosi, kad pas mus pagaliau atvyksta garsiojo W.Vandekeybuso šokėjai”, – tvirtina festivalio “Naujasis Baltijos šokis” vadovas Audronis Imbrasas.
Pirmojoje “Ko neprisimena kūnai” versijoje, pastatytoje 1987 m., šoko vos vienas atlikėjas, turėjęs formalų šokio profesionalo diplomą. Dabar W.Vandekeybuso trupėje beliko vienintelis šokėjas, tokio diplomo neturintis. O ir pats belgų trupės kūrėjas per tiek laiko patyrė virsmą nuo pasišiaušusio psichologijos studento iki visų pripažinto šiuolaikinio šokio meistro.
Toks buvo ir kadaise jį išgarsinęs spektaklis – aštrus, balansuojantis tarp patrauklumo ir pasibjaurėjimo, kupinas agresyvios konfrontacijos ir baimės protrūkių.
“Įtemptos akimirkos, kai neturi pasirinkimo, kai kiti dalykai, tokie kaip įsimylėjimas, nusprendžia už tave, arba sekundė iki nelaimingo atsitikimo, kuris turi įvykti. Tie momentai ateina staiga, be jokio įspėjimo. Tikriausiai, kai jau viskas yra pasakyta ir padaryta, kūnas taip pat nieko nebeprisimena ir viskas tampa subtilia iliuzijos tuštuma, kuri padeda apibūdinti ar net pabaigti šį žaidimą”, – apie savo jaunystės kūrinį kalba penkiasdešimtmetis W.Vandekeybusas.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 182014" bei įvedę gautą kodą. Žinutės kaina 4 Lt.
Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-18-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...