2011 Vasario 04

Audrius Bačiulis

Ko mums nesiūlo į savivaldą einančios partijos

veidas.lt

Iki savivaldybių tarybų rinkimų liko mažiau nei mėnuo. Pats laikas apsispręsti, į kieno rankas atiduoti savo miesto, miestelio ar rajono valdžią. Pabrėšiu – būtent vietos valdžią, nes, deja, nemažai rinkimų dalyvių į savivaldos rinkimus žiūri tik kaip į tarpinį jėgų patikrinimą prieš “tikrus”, tai yra Seimo, rinkimus. Tad ir pažadus atitinkamus (tiksliau, savivaldos rinkimams visiškai netinkamus) dalija. Betgi žmonėms savo kasdieniame gyvenime kur kas dažniau tenka susidurti su vietos savivalda, o ne su “didžiąja” valdžia.

Pradėsiu nuo tarsi smulkmenų: pirma, balsuosiu už tą partiją, kuri pabarstys šaligatvius. Taip, taip – nors sniegas nuo šaligatvių sostinėje valomas visai pusėtinai, bet žengti smėlio ir druskos mišiniu pabarstytu šaligatviu šią žiemą dar neteko. Kuo tai baigiasi, politikams gali papasakoti tūkstančiai rankas, kojas bei kitas kūno dalis susižalojusių vilniečių. Pats nevairuoju, tačiau daugelio draugų ir taksistų nuomone, šią žiemą itin prastai barstomi ne tik šaligatviai, bet ir gatvės.

Įtariu, kad ligšiolinis savivaldybių taupymas gatvių ir šaligatvių tvarkymo sąskaita per rinkimus valdantiesiems atsilieps daug skaudžiau nei sąskaitos už šildymą, dėl kurių dabar tiek daug triukšmo, bet kurios, tiesą sakant, nuo pernykščių ne ką skiriasi.

Antra, balsuosiu už partiją, kuri parengs ir pasiūlys veiksmingą būdą visą laiptinę ar net namą terorizuojantems kaimynams sutramdyti. Tiems, kurie savo butus paverčia šiukšlynais ar gyvulių tvartais (teko savo akimis matyti), pro kurių duris ir langus kaimynus puola tarakonų legionai. Ir kuriems nieko negalima padaryti, nes jie užsidaro savo “tvirtovėse” ir neįsileidžia nei policijų, nei inspekcijų. O paskui grasina kaimynams, kad užlies jų butus vandeniu ar patykos su pamazgų kibiru. Ir taip tęsiasi metais. Arba tokiems, kurie gali mėnesių mėnesiais gręžti, pjauti ir kalti sienas, grindis bei lubas, paversdami aplinkinių gyvenimą tikru košmaru. Svarbiausia, esant veiksmingai savivaldai, tokios problemos turi būti sprendžiamos per keletą valandų, daugiausiai – dienų, o ne mėnesiais tampantis po valdiškas instancijas.

Trečia, balsuosiu už partiją, kuri sutvarkys miesto piktžaizdes. Dėl kurios priimtų sprendimų ir veiksmų Kirtimų čigonų taboras nustos būti narkotikų platintojų gūžta, o aplinkinių gatvių gyventojams nebereikės vakarais slapstytis nuo pinigų dozei ieškančių narkomanų. Kuri sostinės centre stypsančią krūvą puvėkų be kanalizacijos ir vandentiekio nustos vadinti “kultūros paveldu”, vietoje jo įrengdama šiuolaikišką verslo, pramogų ar gyvenamųjų namų kvartalą.

Kuri nebeleis kelioms dešimtims apsišaukėlių blokuoti iniciatyvos sutvarkyti šunparkius, brūzgynus, pakrantes bei kitus “bomžynus” ir aiškiai apibrėš, kas gali vadintis rajono bendruomene ir kalbėti visų jo gyventojų vardu.
Gaila, kol kas tokios partijos nematau.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Python Python rašo:

    keisčiausia, kad dauguma partijų vis dar šneka apie pensijų kėlimus ir panašius dalykus, kas niekaip nėra susiję su savivalda :) tie žmonės ryškiai laike sustoję


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...