2010 Gruodžio 21

Izraelis

Kneseto Pirmininkas: dėkoju Lietuvai už draugiškumą mūsų tautai ir valstybei

veidas.lt

Tęsdama oficialų vizitą Izraelyje, Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus delegacija lankėsi Izraelio Knesete (parlamente). Premjeras Andrius Kubilius susitiko su Izraelio Kneseto Pirmininku Reuvenu Rivlinu.

Pokalbio metu R. Rivlinas pažymėjo puikius dviejų valstybių tarpparlamentinius santykius, šiltai prisiminė savo apsilankymą Lietuvos Seime 2003 m. Kalbėdami apie regiono saugumo problemas, abu pašnekovai vieningai sutarė, kad valstybės ir tautos, turinčios šviežią tironijos patirtį, daug geriau supranta Holokausto tragedijos esmę bei tautos kančios kainą.

Premjeras A. Kubilius sakė, kad tokios patirties, ko gero, Lietuva turi net per daug. “Švedai keletą šimtmečių nėra išgyvenę jokių svetimųjų invazijų ar žudynių, gal todėl jiems sunku suprasti, ką lietuviui ar žydui reiškia XX a. vidurio negailestingi istorijos smagračiai, kai Hitleris ir Stalinas pavertė mūsų žemę, anot T. Snyderio, tikra “bloodland” – kraujo žeme. “Bloodland” sugėrė ir lietuvių kraują – dešimtys tūkstančių buvo išvežta į Sibirą, žuvo pokario rezistencijoje”, – kalbėjo A. Kubilius.

Premjeras taip pat priminė, kad kiti metai Lietuvoje yra paskelbti Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais. Jų metu vyks daug renginių, specialių projektų, kurių tikslas yra pratęsti litvakų palikimą, atkurti jį, saugoti, pristatyti pasauliui. “Litvakų kultūra turi būti matoma ir jaučiame ir Vilniuje, ir pasaulyje”, – pažymėjo A. Kubilius. Be to, Premjeras džiaugėsi, kad vien šio vizito Izraelyje metu jis susitiks su 30 pačių stipriausių ir įtakingiausių Izraelio verslo kompanijų vadovų. “Tie verslo kontaktai neabejotinai turės praktinės naudos Lietuvos ekonomikai, jos augimui”, – teigė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Kneseto Pirmininkas dėkojo Premjerui už Lietuvos draugiškumą Izraelio valstybei ir jos žmonėms, kvietė užbaigti kompensacijų už žydų turtą klausimo sprendimą. “Ne piniguose esmė. Tai yra simbolinis reikalas, atsiskaitymas su praeitimi”, – sakė R. Rivlinas.

R. Rivlinas yra “Likud” centro dešiniosios partijos narys, Vilniaus Gaono mokinių palikuonis. Pernai jo šeima šventė atvykimo iš Lietuvos į Palestiną 200 metų.

Premjeras taip pat susitiko su Kneseto parlamentinės opozicijos lydere Tzipi Livni. Šilto ir konstruktyvaus pokalbio metu daugiausiai dėmesio buvo skirta regiono saugumo problemoms ir tų problemų sprendimui visos Europos bendrijos mastu.

T. Livni šeima kilusi iš Lenkijos. Opozicijos lyderė yra “Kadima” (centro) partijos vadovė, buvusi užsienio reikalų ministrė, buvusi krepšininkė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...