2011 Birželio 15

Klaipėdos uoste – sąmokslo teorijos

veidas.lt

"Veido" archyvas
Siekdami sumažinti konkurenciją konkursuose kai kurie uosto rangovai užsienio kompanijoms Klaipėdos uostą apibūdina kaip ypač sudėtingą. Neatmetama galimybė, kad neseniai paskelbtuose stambiuose konkursuose potencialūs nauji dalyviai siūlys gana aukštas kainas, trečiadienį rašo “Verlso žinios”.

Neseniai uosto direkcijoje dėl šių objektų vyko susitikimas su galimais rangovais. Tarp besidominčiųjų – ir užsienio kompanijos, dar nebandžiusios savo jėgų Klaipėdos uoste.

Uosto direkcijos vadovai nurodo, kad didžiąją susitikimo laiko dalį užėmė klausimai uoste jau dirbančių rangovų, kurie esą bandė naujokams iš užsienio įteigti, kad Klaipėdos uostas yra ganėtinai sudėtingas, jame daugybė sprogmenų.

“Buvo bandoma potencialiems dalyviams parodyti grėsmes, o tikslas – kad jų darbų kaina taptų daug didesnė nei galėtų būti”, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Šventosios uosto direktorė Airida Česnienė.

Manoma, kad šitaip siekiama sumažinti konkurenciją, sudaryti sau palankesnes sąlygas dėl kainų ir laimėti konkursus.

Tačiau verslininkai šaiposi iš tokių pareiškimų. Esą uoste dirbančių lietuviškų bendrovių beveik neliko, o uosto direktorius taip bando iš anksto pateisinti didėsiančias darbų kainas.

“Niekas mūsų į tokius susitikimus nekviečia, o tos kalbos apie kažkokius nuteikinėjimus yra turbūt dar viena sąmokslo teorija, neteko girdėti, kad tokia informacija kam nors būtų perduodama. O gal vietiniai rangovai yra nereikalingi uoste, kažkodėl užsieniečiams surengiami specialūs susitikimai ir panašiai”, – sakė bendrovės “Hidrostatyba” valdybos pirmininkas Jonas Dumašius

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...