2010 Gruodžio 21

Teisėsauga

Bandė nupirkti uosto vadovą

veidas.lt

Finansinių sunkumų slegiamos statybų įmonės “Klaipėdos hidrotechnika” valdybos pirmininkas Pranciškus Jurgutis pripažintas kaltu bandęs papirkti Klaipėdos jūrų uosto vadovą Eugenijų Gentvilą, rašo “Lietuvos rytas”.

Pirmadienį Klaipėdos apylinkės teismas konstatavo, kad 56 metų P.Jurgutis, tikėdamasis sulaukti savo verslui palankių sprendimų, E.Gentvilui pasiūlė 200 tūkst. litų kyšį.

Už tai teisiamajam skirta dveji metai nelaisvės. Bet atsižvelgus į tai, kad verslininkas anksčiau nebuvo teistas, bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams.

Pernai rugpjūtį E.Gentvilo kabinete apsilankęs P.Jurgutis paliko lapelį, kuriame pats įrašė 100 tūkst. 200 tūkst. litų sumas.

E.Gentvilas suprato, jog verslininkas jam siūlo kažkokį atlygį už tai, kad “Klaipėdos hidrotechnikai” būtų sudarytos palankios sąlygos darbuotis uoste.

“Raštelyje buvo nurodyta ir viena krovos įmonė, kurios teritorijoje turėjo dirbti P.Jurgučio įmonė. Pamaniau, kad verslininkas šiaip mane tikrina, siekia papirkti arba tiesiog šantažuoja, todėl kreipiausi į Specialiųjų tyrimų tarnybą”, – teisme aiškino E.Gentvilas.

“Tai nebuvo kyšio siūlymas. Tada mes su E.Gentvilu kalbėjome apie bendrus reikalus, apie galimą ilgalaikę finansinę paramą liberalios krypties politinėms partijoms. Liberalų sąjūdžiui anksčiau buvome pervedę 20 tūkstančių litų”, kaltinimų kratėsi P.Jurgutis.

Tačiau teismas šiais teisiamojo žodžiais nepatikėjo.

“Neigdamas kaltinimus, kurdamas gynybos versijas teisiamasis tik apsunkino savo padėtį”, – pažymėjo bylą nagrinėjusi Klaipėdos apylinkės teismo teisėja Edita Lapinskienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...