2011 Gegužės 30

Klaipėdos universitetas sulaukė Valstybės kontrolės pastabų

veidas.lt

BFL

Dalis Klaipėdos universiteto patalpų pažeidžiant teisės aktus perduotos naudotis privačioms bendrovėms. Universitetas padengia ir dalį šių bendrovių išlaidų, be to, viešąjį pirkimą dėl televizijos laidų kūrimo rengė šio konkurso laimėtojas, teigia Valstybės kontrolė (VK).

Valstybiniai auditoriai, vertinę Klaipėdos universiteto finansines ataskaitas ir tikrinę, kaip valdomas įstaigai patikėtas valstybės turtas, konstatavo, kad universitetas nekontroliavo, ar Mokslo ir technologijų parkas iš universiteto pagal panaudą gautą pastatą naudoja pagal paskirtį.

“Nustatyta, kad ši viešoji įstaiga dalį patalpų perdavė naudotis privačioms bendrovėms, nors tai draudžia teisės aktai. Universitetas, sudaręs jungtinės veiklos ir patalpų eksploatavimo sutartis, taip pat naudojasi perduotomis patalpomis bei apmoka dalį patalpas administruojančios įstaigos veiklos sąnaudų, nesusijusių su universiteto veikla. Per metus universitetas sumokėjo 177 tūkst. litų administravimo išlaidų”, – teigiama pirmadienį išplatintame VK pranešime.

Auditoriai teigia identiškas pastabas dėl netinkamos valstybės turto kontrolės universitetui pateikę ir 2010 metais, tačiau universitetas nesiėmė reikiamų priemonių, kad šis turtas būtų naudojamas tinkamai.

VK taip pat užkliuvo universiteto laivų naudojimas bei televizijos laidų pirkimas.

Įvertinę, kaip buvo valdomi du universitetui priklausantys laivai, auditoriai nustatė, kad aukštoji mokykla tinkamai netvarkė laivų naudojimo apskaitos, auditoriams nepateikė visų jų naudojimo tikslingumą pagrindžiančių dokumentų, todėl jie negalėjo įsitikinti, ar visais atvejais laivai naudoti tik universiteto reikmėms. Laivų išlaikymas universitetui per metus kainavo 713 tūkst. litų.

Pasak auditorių, universitetas, įsigydamas televizijos laidų “universitetai.lt” sukūrimo paslaugas už 105 tūkst. litų, pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą, nes jas įsigijo neskaidriai ir neužtikrino, kad valstybės lėšos būtų naudojamos racionaliai. Nustatyta, kad viešuosius pirkimus dėl šių laidų sukūrimo atliko universitete nedirbantys ir rektoriaus įgaliojimų organizuoti pirkimus neturintys asmenys, kurie patys tapo konkursų nugalėtojais.

“Be to, universiteto televizijos direktorius tvirtindavo paraiškas viešajam pirkimui ir tiekėjų apklausos pažymas, pagal kurias jis pats buvo išrinktas tinkamiausiu tiekėju”, – nustatė auditoriai.

Dėl galimo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo pažeidimo audito medžiaga perduota Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

Valstybės kontrolė taip pat įpareigojo universiteto rektorių patraukti atsakomybėn pažeidimus padariusius asmenis. Be to, universitetui rekomenduojama išspręsti neteisėtai Mokslo ir technologijų parko su privačiomis bendrovėmis sudarytų patalpų naudojimo sutarčių klausimą ir užtikrinti, kad universiteto naudojamų viešajai įstaigai perduotų patalpų eksploatavimo mokestis atitiktų realiai patiriamas patalpų eksploatavimo išlaidas. Auditoriai taip pat siūlo parengti aiškią universitetui priklausančių laivų naudojimo tvarką ir užtikrinti, kad ateityje šis turtas būtų naudojamas skaidriai ir ekonomiškai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...