2010 Lapkričio 10

Klaipėda

Klaipėdos policija prašo valdžios labiau apšviesti gatves

veidas.lt

Klaipėdos policijai paraginus miesto valdžią labiau apšviesti uostamiestį, merija pažadėjo įjungti daugiau žibintų tik keliose centrinėse gatvėse, o nuošalesnės vietos toliau skendės tamsoje, trečiadienį rašo “Lietuvos žinios”.

Šį rudenį Klaipėdos gatvėse jau sužalota kelios dešimtys pėsčiųjų, vienas žmogus, per gatvę ėjęs pėsčiųjų perėja, žuvo. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) vadovai neabejoja, kad tai lėmė ir menkas miesto apšvietimas. Kas antras žibintas Klaipėdos gatvėse buvo išjungtas dar praėjusių metų pavasarį.

Uostamiesčio policija oficialiai kreipėsi į miesto valdžią, kad būtų įjungta daugiau šviestuvų.

“Tamsa – puiki priedanga viešosios tvarkos pažeidėjams. Antra, mūsų patruliai negali normaliai dirbti, nes neapšviestose vietose jie paprasčiausiai nieko nemato. Trečia, miesto centre įrengtos stebėjimo kameros nebeatlieka savo funkcijų, mat perduoda ne vaizdą, o tamsią dėmę”, – sakė Klaipėdos apskrities VPK Prevencijos skyriaus viršininkas Kazimieras Sinkevičius.

“Kai buvo sumažintas apšvietimas, žmonės ėmė jaustis nesaugiai, gatvėse padaugėjo eismo įvykių, kuriuose nukentėjo pėstieji. Suprantu, kad miestas taupo, bet kai kuriose vietose šviečia ne kas antras, o kas trečias ar net ketvirtas žibintas”, – pabrėžė pareigūnas.

Naktimis degant tik kas antram šviestuvui per metus sutaupoma apie 500 tūkst litų. Pernai Klaipėdos gatvių apšvietimui buvo skirta 2,4 mln. litų, šiemet – apie 2,1 mln. litų. Kad degtų visi šviestuvai, reikėtų apie 3 mln. litų.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda teigė, kad mokėti už visus žibintus miestas šiuo metu neturi lėšų. Tačiau siekiama kompromiso.

“Šios savaitės pradžioje per pasitarimą pas miesto merą Rimantą Taraškevičių nusprendėme apšviesti centrinę Klaipėdos dalį, Tiltų, Danės ir Herkaus Manto gatves bei Danės upės krantines. Tačiau kituose miesto rajonuose, kaip ir iki šiol, degs tik kas antras žibintas”, – tikino L.Dūda.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...