2011 Kovo 01

Verslas

“Klaipėdos kelius” įsigijo fizinių asmenų grupė

veidas.lt

Parduota bendrovė “Logic Step”, valdanti 99,89 proc. vienos didžiausių Vakarų Lietuvoje kelių tiesimo bendrovės “Klaipėdos keliai” akcijų.

Teigiama, kad “Klaipėdos kelių” valdymą per neįvardijamą įmonę įsigijo fizinių asmenų grupė, turinti tam tikros patirties kelių tiesimo sektoriuje, rašo “Verslo žinios”.

Nors šalių susitarimu sandorio dydis neatskleidžiamas, dienraščio šaltiniai skaičiuoja, kad “Logic Step” akcijas turėję du fiziniai asmenys, tarp kurių – šiuo metu bandymu papirkti įtariamas verslininkas Pranciškus Jurgutis, dabartinis bendrovės “Klaipėdos hidrotechnika” vadovas ir savininkas, gavo apie 2 mln. litų.

2004 metais už 70 proc. privatizuojamos įmonės akcijų P.Jurgučio valdomas Pajūrio investicijų centras Klaipėdos savivaldybei sumokėjo 8,26 mln. litų.

“Klaipėdos kelių” pajamos 2010 metais siekė 22 mln. litų (2009 metais – 35 mln. litų), įmonės veikla pernai buvo nuostolinga, bendrovė turi įsipareigojimų “Swedbank”. “Finasta Corporate Finance” (FCF) atstovavo ir tarpininkavo akcijų paketo pardavėjui.

“Verslo žinios” rašo, jog Lietuvos susijungimų ir įsigijimų rinkoje bręsta nemažai sandorių. Sandorių laukiama ir kituose sektoriuose – telekomunikacijų, energetikos, komunalinių paslaugų, prekybos ir gamybos.

“Sandorių užbaigtų daug dar nėra, tačiau panašu, kad grįžo verslininkų ir investuotojų pasitikėjimas”, – tikino investicinio banko “Gild Bankers” partneris Šarūnas Skyrius.

Anot FCF projektų vadovo Dariaus Saikevičiaus, šių metų pradžioje susijungimų ir jsigijimų rinkoje stebimas atsigavimas, apie tai buvo kalbama jau nuo 2010 metų vidurio.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...