2010 Spalio 26

Statybos

Klaipėdos arenos statybų pabaigą norima pavėlinti trimis mėnesiais

veidas.lt

Telšių statybų bendrovė “Vėtrūna” prašo Klaipėdos arenos pratęsti terminą trimis mėnesiais. “Verslo žinios” rašo, kad ar bus suskubta pastatyti ir įrengti objektą iki naujo termino, priklausys ir nuo, kaip bus išspręstas kėdžių klausimas. Klaipėdos daugiafunkcis sporto ir pramogų kompleksas turėtų būti pastatytas iki gruodžio pabaigos, tačiau rangovė prašo terminą pratęsti iki 2011-ųjų kovo pabaigos. “Vėtrūna” nurodo, kad pagrindinė to priežastis – įstrigęs atsiskaitymas, dėl to buvo pristabdyti statybų darbai.

„Verslo žinios“ rašo:

Nukėlus Kauno arenos statybų darbų pabaigą, panašus scenarijus neaplenkė ir Klaipėdos – UAB „Vėtrūna“ ir čia prašo pratęsti terminą trimis mėnesiais. Ar bus suskubta pastatyti ir įrengti objektą iki naujo termino, priklausys ir nuo, kaip bus išspręstas kėdžių klausimas.

Klaipėdos daugiafunkcis sporto ir pramogų kompleksas turėtų būti pastatytas iki gruodžio pabaigos, tačiau rangovė prašo terminą pratęsti iki kovo pabaigos. UAB „Vėtrūna“ nurodo, kad pagrindinė to priežastis – įstrigęs atsiskaitymas, dėl to buvo pristabdyti statybų darbai. VŽ rašė (2010 09 09), kad ilgai nebuvo išspręsta, kas mokės pridėtinės vertės mokestį (PVM), dėl to užsakovas rangovui buvo įsiskolinęs apie 3 mln. Lt.

„Dėl to subrangovai buvo atsisakę teikti paslaugas, nebuvo galima dirbti. Antra, praėjusi žiema buvo šalta, dėl didelio įšalo iš pat pradžių darbai vėlavo tris savaites, o vėliau atsirado trikdžių, paaiškėjus, kad metru aukščiau nei manyta yra gruntiniai vandenys“, – priežastis vardija Paulius Tamulionis, UAB „Vėtrūna“ atstovas.
Jis pabrėžia, kad į savivaldybę dėl termino pratęsimo kreiptasi prieš pusantro mėnesio. Aloyzas
Každailevičius, savivaldybės administracijos vadovas, tikina, kad pasiūlymą nagrinėja, o pagal sutartį yra galimybė terminą pratęsti kaip tik tris mėnesius.
„Jokios tragedijos neįžiūriu, čempionatas vyks rugpjūčio pabaigoje–rugsėjo pradžioje, tad laiko dar
pakankamai. Reikia pripažinti, kad buvo trikdžių dėl PVM“, – nuolat tikinęs, kad arena bus pastatyta laiku, optimizmą vis dar demonstruoja Rimantas Taraškevičius, Klaipėdos miesto meras.
Ponas Tamulionis negalėjo patvirtinti, kad gavę daugiau laiko užbaigti statybas darbus tikrai baigs laiku, nes rangovas vis dar negali užsakyti 6.800 kėdžių, jų gamyba truks apie tris mėnesius ir dar mėnesį reiks montuoti.
Arenos valdytoja UAB „Klaipėdos arena“ nesutinka, kad būtų montuojamos rangovo siūlomos Kinijos kompanijos gaminamos kėdės.
„Mes remiamės objektyviu dalyku – siūlomos kėdės, jų specifikacija neatitinka techninio projekto“, – pabrėžia Jolita Krickė, UAB „Klaipėdos arena“ direktorė ir valdybos pirmininkė.
„Vėtrūnos“ atstovas tvirtina, kad, jų specialistų teigimu, siūlomos kėdės atitinka techninio projekto
reikalavimus.
„Kokia buvo konkursinė kaina, už tokią ir bus pastatytas objektas. Dabar norima akustinių, trijų spalvų kėdžių – tokio reikalavimo sąlygose nebuvo. Tad, jei bus papildomų pageidavimų, jie gali papildomai kainuoti“, – sako p. Tamulionis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...