2014 Birželio 23

“Kita” meilė gamtai

veidas.lt

REUTERS

“Gamta – mūsų namai” – tikriausiai be galo daug kartų girdėtas posakis. Atšilus orams tūkstančiai skuba laisvalaikį praleisti miškuose, prie ežerų ir pan., o užsieniečiai giria ir pavydi nuostabios Lietuvos gamtos. Bet ar viską padarome, kad ji tokia išliktų ir ateities kartoms?
„Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ atliktos Lietuvos didžiųjų miestų gyventojų apklausos rezultatai rodo, kad didžiajai daugumai respondentų aplinkosauga yra reikšminga tema. Į klausimą “ar aplinkosauga Jums svarbi?”, teigiamai atsakė net 92,4 proc. apklaustųjų ir tik 6,2 proc. teigė, kad nesvarbi (1,4 proc. nežino ar neturi nuomonės).
Kita vertus, tik nedaugelis tvirtina, kad imasi elementarių ir visame Vakarų pasaulyje jau natūraliai kasdieniškų “žaliųjų” veiksmų. 13,8 proc. respondentų teigė, kad rūšiuoja šiukšles, o 16,4 proc. – naudoja energiją taupančias technologijas.
Tiesa, net 66 proc. apklaustųjų į klausimą “kokių “žaliųjų” veiksmų imatės asmeniškai?” atsakė “kita”. Kas slypi po šiuo žodžiu – ar paprasčiausias savo šiušklių susirinkimas po iškylos miške arba prie ežerių (tai natūralu civilizuotoje visuomenėje), ar kažkas rimčiau – pačių respondentų sąžinės reikalas.
Beje, 3,8 proc. respondentų atvirai prisipažino nesiimantys jokių “žaliųjų” veiksmų.

Ar aplinkosauga Jums svarbi? (proc.)
Taip 92,4
Ne 6,2
Nežinau / Neturiu nuomonės 1,4

Kokių “žaliųjų” veiksmų imatės asmeniškai?
Kita 66,0
Naudoju energiją taupančias technologijas 16,4
Rūšiuoju šiukšles 13,8
Jokių 3,8

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2014 m. birželio 9–11 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...