2010 Gruodžio 09

Užsienis

Kinija Afrikoje veikia kaip “agresyvi ekonominė varžovė, neturinti moralinių principų”

veidas.lt

Jungtinės Valstijos atidžiai stebi, kaip Kinija plečia savo įtaką Afrikoje, ketvirtadienį rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, remdamasi dokumentais, paskelbtais tinklalapyje “Wikileaks”.

Skubiame pranešime, kurį išsiuntė į Vašingtoną aukštas amerikiečių diplomatas iš Nigerijos Lagoso miesto 2010 metų vasarį, Kinijos veiksmai apibūdinami kaip “agresyvūs ir pavojingi”.

Kinija Afrikoje veikia kaip “agresyvi ir pavojinga ekonominė varžovė, neturinti moralinių principų”, – sakoma pranešime.

“Dar viena Kinijos buvimo priežastis yra Afrikos šalių balsų Jungtinėse Tautose užtikrinimas”, – rašo JAV diplomatas.

Jis pažymėjo, kad Kinija Afrikoje šiuo metu nekelia Vašingtonui pavojaus dėl saugumo. Tačiau, pasak jo, Jungtinėms Valstijoms gali būti padaryta Afrikoje kiaulysčių, susijusių su Kinija.

“Ar pasirašo jie (kinai) karinius susitarimus? Ar treniruoja jie armijas? Ar vykdo jie žvalgybos operacijas? Kai šiose sferose veikla ims plėstis, tada Jungtinėms Valstijoms reikia pradėti nerimauti”, – sakoma pranešime.

“Jungtinės Valstijos ketina toliau padėti plėtoti demokratiją ir kapitalizmą, tuo tarpu Kinijos valstybinis kapitalizmas tampa politiniu iššūkiu”, – pažymi diplomatas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...