2010 Balandžio 09

Dujos

Dujų paklausa Europoje didės, teigia D. Medvedevas

veidas.lt

Dujų paklausa Europoje didės, pareiškė Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas. “Nors mes visi rūpinamės ekologija ir ieškome alternatyvinių šaltinių, “žydrojo kuro” paklausa Europoje toliau didės. Ir tai dėsninga”, – sakė jis per dujotiekio “Nord Stream” (“Šiaurės srautas”) tiesimo darbų pradžiai skirtą ceremoniją.

Rusijos vadovas pažymėjo, kad “Šiaurės srautas” užtikrins tiesioginius Rusijos dujų tiekimus į Vakarų Europą aplenkiant tranzito šalis.

“Mūsų šalis jau daugiau kaip 40 metų bendradarbiauja su kaimynais Europoje dujų srityje. Šis bendradarbiavimas gerai atlaikė laiko išbandymus. Esu įsitikinęs, kad jis duoda gerų tarpusavio rezultatų, o mūsų dienomis užtikrina daugiau kaip ketvirtadalį visos Europos Sąjungos sunaudojamų dujų apimties. Tai maždaug 140 mlrd. kubinių metrų per metus”, – nurodė D.Medvedeas.

Pasak jo, “Šiaurės srautas” leis kasmet nugabenti į Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Prancūziją, Nyderlandus, Daniją, Čekiją, Belgiją papildomai maždaug 55 mlrd. kubinių metrų Rusijos dujų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...