2011 Sausio 20

Jurgis Razma

Keturi klausimai Jurgiui Razmai

veidas.lt

– Teko girdėti nuomonę, kad, opozicijai pavykus per interpeliaciją atstatydinti ministrą A.Sekmoką, trauktųsi ir premjeras A.Kubilius, nes tai kartu reikštų ir nepasitikėjimą jo energetine politika.

– Aš tokių kalbų negirdėjau, tad patvirtinti negaliu.

– O kaip valdantieji rengiasi atremti interpeliacijas energetikos ir aplinkos ministrams?

– Niekaip nesirengiame. Dar kai interpeliacijos tik buvo rengiamos, supratome, kad tai ne rimtas siekis nuversti ministrus, o viešųjų ryšių veiksmas, skirtas vasario mėnesį vyksiantiems savivaldybių tarybų rinkimams. Tačiau jį rengusi opozicija dirbo nekokybiškai, pamiršo pasižiūrėti į kalendorių, tad pražiopsojo terminą, kada buvo galima pateikti interpeliaciją Seimo rudens sesijoje. O dabar artimiausias Seimo posėdis vyks tik kovo 10-ąją, jau po savivaldybių rinkimų.

Manau, kad iš tų interpeliacijų apskritai nieko nebus, nes valdančiosios daugumos parlamentarai paprasčiausiai paliks salę ir nedalyvaus balsavime. O vienai opozicijai nepakaks balsų.

– Tačiau interpeliaciją ministrui A.Sekmokui parėmė ir trys valdančiosios daugumos atstovai.

– Pasitaiko tokių atvejų, kai emocijų pagauti Seimo nariai pasirašo tokius raštus, bet vėliau ramiai pasiaiškinus keičia savo nuomonę. Manau, kad tie trys mūsų parlamentarai, kurie parėmė interpeliaciją energetikos ministrui, toliau parašų padėjimo nenueis. Netgi jeigu jie nutartų dalyvauti balsavime dėl interpeliacijos, tai ir opozicija nėra vienalytė.

Jos gretose pakanka atsakingai mąstančių Seimo narių, suvokiančių, kokius svarbius energetinės nepriklausomybės klausimus sprendžia ministras, ir per slaptą balsavimą jie interpeliacijos neparems. Tad realių pavojų, kad bus atstatydintas energetikos ministras, nematau.

– O kaip dėl interpeliacijos G.Kazlauskui? Seimo narė Aurelija Stancikienė ir jos sutuoktinis, Seimo pirmininkės patarėjas Dalius seniai ir atvirai reiškia nepasitenkinimą aplinkos ministru.

– Iš tiesų, Aurelija laikosi griežtesnės linijos aplinkosaugos klausimais. Būna, kad jos ir ministro pozicijos išsiskiria. Tačiau manyčiau, kad tai – labiau darbiniai nesutarimai, kuriuos visada galima išsiaiškinti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...