2010 Gegužės 12

Deklaravimas

Kertant Lietuvos sieną gali tekti deklaruoti valiutą nuo 10 tūkst. eurų

veidas.lt

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo koreguoti Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymą. Parengtu įstatymo pataisų projektu siūloma nustatyti asmenims iš Lietuvos į Europos Sąjungos šalis vykstantiems ar grįžtantiems iš jų deklaruoti grynųjų pinigų sumas, viršijančias 10 tūkst. eurų ar atitinkamas sumas kita užsienio valiuta.

“Atsivėrus vidinėms Europos Sąjungos sienoms, nusikalstamu būdu įgytų lėšų išvežimas iš Lietuvos ar įvežimas į ją tapo itin paprastas bei nekontroliuojamas. Tarptautinė praktika rodo, kad grynųjų pinigų gabenimas per sieną plačiai naudojamas teroristų finansavimo ir pinigų plovimo schemose, o priimtas įstatymas leistų efektyviau taikyti šių nusikalstamų veikų prevencijos priemones”, – sako vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Pasak ministro, deklaravimo mechanizmą nustatys Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos. “Visuotinio vežamų grynųjų pinigų deklaravimo nenumatoma. Kol kas priimtiniausias atrodo Vokietijos modelis – vežamą grynųjų pinigų sumą privaloma deklaruoti žodžiu, jei apie ją teiraujasi muitinės pareigūnai. Tačiau kilus įtarimams, kad deklaracija neteisinga, asmuo ir jo automobilis gali būti patikrinti”, – teigia ministras R. Palaitis. Informaciją apie nustatytas per sieną vežamas dideles pinigų sumas muitinės pareigūnai praneš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai prie VRM.

Koreguoti teisinę bazę rekomendavo ir Europos Tarybos Ekspertų komiteto dėl priemonių, nukreiptų kovai su pinigų plovimu bei teroristų finansavimu, ekspertai. Šio komiteto uždaviniai yra plėsti ir stiprinti kovą su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu bei kontroliuoti, kaip valstybėse narėse įgyvendinamos vertinimo ataskaitose nurodytos rekomendacijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...