2014 Birželio 02

Kelionių organizatorių kova pažėrė “beprotiškai fantastiškų” pasiūlymų

veidas.lt


Prasidėjęs vasaros atostogų sezonas šiemet džiugina gerokai sumažėjusiomis kelionių į lietuvių pamėgtas Turkiją, Graikiją, Egiptą, taip pat populiarėjančią Bulgariją kainomis. Kelionių agentūros, operatoriai jau skaičiuoja 10–20 proc. didesnį vasaros kelionių pardavimą ir neriasi iš kailio įvairiomis akcijomis viliodami klientus.

Pernai Turkijoje, Bulgarijoje savaitę vienas žmogus galėjo pailsėti už 1100 Lt, šiemet toks pigiausias pasiūlymas kainuoja nuo 560–586 Lt. Poilsis Graikijos Kretos saloje pernai kainavo 1400 Lt, šiemet – nuo 960 Lt, Egipto Hurgadoje atitinkamai – nuo 1300 iki 900 Lt. O jeigu norite dar pigiau, “Tezturas” siūlo “Bombadienio” akciją – atostogas Bulgarijoje už 299 Lt.
Lietuvos kurortai – Palanga, Neringa vargu ar gali pasiūlyti kažką panašaus jau vien dėl to, kad niekas negali garantuoti gero oro. Tuo požiūriu pigiausiomis kelionėmis viliojanti Turkija, Graikija, Bulgarija, Egiptas – nepralošiami variantai.
Tokios kainos atitinka ir didžiosios dalies lietuvių atostogų lūkesčius. Kaip rodo “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” atlikta didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų apklausa, dauguma – 56,8 proc. per vasaros atostogas vienam asmeniui planuoja išleisti nuo 501 iki 1000 Lt. Nuo 1001 iki 2000 Lt atostogoms išleistų 19,4 proc., ne daugiau kaip 500 Lt išleisti planuoja 17,6 proc., o daugiau nei 2000 Lt – vos 6,2 proc. apklaustųjų (plačiau – 7 psl.).

Konkurencija daro stebuklus
Kelionių organizatoriai spėlioja, kad tokios kainos ilgai nesilaikys, – gal savaitę, dvi, kol įsivažiuos sezonas. Manoma, kad nurims ir šiuo metu rinkoje siaučiančios paskutinės minutės pasiūlymų audros, nes vis daugiau lietuvių atostogas ima planuoti iš anksto, tam skiria daugiau dėmesio bei laiko, taip pat ir pinigų.
Paskutinės minutės pasiūlymų gaudytojų mažėja, nes ir tokių pasiūlymų rinkoje pastaruoju metu buvo gerokai mažiau. Du rinkos senbuviai – operatoriai “Novaturas” ir “Tezturas” buvo nustatę santykinai normalias kainas, rinkoje buvo nusistovėjusi tam tikra ramybė ir stabilumas. Žmonės pradėjo atostogas planuoti ir keliones pirkti iš anksto, operatoriai išankstinį pardavimą ėmė organizuoti dar rudenį.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 222014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-22-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...