2011 Vasario 25

Turizmas

Keliones vis dažniau organizuojasi patys

veidas.lt

Praėjusių metų skaičiai rodo, kad lietuviai vis dažniau patys organizuojasi pažintines ir poilsines keliones, o kelionių organizatorių paketų paklausa mažėja.

Bilietams (daugiausia lėktuvų ir jūrų keltų), Statistikos departamento teiginiu, pernai per devynis mėnesius išleista 2,1 mln. litų daugiau nei užpernai, t. y. 232,8 mln. litų, penktadienį informuoja dienraštis “Verslo žinios”.

“Vis daugiau vartotojų bilietus internetu perka tiesiogiai iš skrydžių ar keltų bendrovių, viešbutį taip pat užsisako internetu. Prekyba iš kelionių agentūrų biurų keliasi į virtualią erdvę”, – tendencijas dėsto Lietuvos turizmo asociacijos prezidentė Danutė Mažeikaitė.

Viena priežasčių – vis didėjančios kelionių operatorių maržos. Už kelionės paslaugų paketą Lietuvos keliautojas 2009 metais vidutiniškai mokėjo 1,769 tūkst. litus, o 2010 metais kainos didėjo 10,4 proc. iki 1,953 tūkst. litų.

Statistikos departamento duomenimis, per devynis 2010 metų mėnesius Lietuvos gyventojai kelionių operatoriams už turizmo paslaugų paketus (iš anksto sutartos kelionių paslaugos, kurias sudaro kelionė ir apgyvendinimas) atseikėjo 267,6 mln. litų, t. y. 31,4 mln. litų – 10,5 proc. mažiau nei 2009 metais per tą patį patį laikotarpį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...