2010 Kovo 01

Infrastruktūra

Kelininkų ir kelių dieta

veidas.lt

Po žiemos smarkiai nukentėjusiems keliams taisyti ir naujiems tiesti iš biudžeto skirta vos 24,12 mln. Lt – neįtikėtinai kukli suma. Kaip “Veidui” sakė Automobilių kelių direkcijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Algimantas Janušauskas, tiek pinigų numatyta Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo 2010 m. sąmatoje, kurią praėjusį trečiadienį patvirtino Vyriausybė.

Tiesa, visai programai skirta 881,7 mln. Lt. Direkcijos ekonomikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rima Brigmantienė atkreipė dėmesį, kad maždaug ketvirtis šios programos lėšų atiteks kelininkų bendrovėms už pernai atliktus kelių priežiūros darbus. O dvylikai valstybinių kelių įmonių padalyti 243 mln. Lt. Mažiausiai teko “Telšių regiono keliams” – 12,1 mln. Lt, o daugiausiai, 26,8 mln. Lt, – “Kauno regiono keliams”.

Didžiausi objektai, tokie kaip Jakų žiedas ar aplinkkeliai, bus tiesiami už europinius pinigus. Asociacijos “Lietuvos keliai” vykdomasis direktorius Rimvydas Gradauskas pripažino, kad kelininkus šiemet gelbsti tik Europos Sąjungos paramos lėšos. “Jeigu ne ši finansinė parama, būtų tragedija, – neslėpė R.Gradauskas. – Dar šiemet iš šių lėšų pragyvensime panašiai kaip ir pernai, bet labai nerimaujame dėl 2011-ųjų, nes tada būsime baigę naudoti europines lėšas. Kol kas nenorime galvoti, kas bus, jeigu kelių finansavimas iš biudžeto išliks toks pat kaip šiemet”.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...