2011 Sausio 07

Švietimas

Keičiasi egzaminų tvarka

veidas.lt

Šiemet stosiantieji į universitetus turės išlaikyti tris valstybinius egzaminus, į kolegijas – du egzaminus.

Tai nurodoma švietimo ir mokslo ministro patvirtintame apraše, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.

Pagrindinė naujiena, lyginant su praėjusiais metais, yra tai, kad griežtinami minimalūs reikalavimai stojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas, patikslinti bendrojo priėmimo etapai, taip pat numatyta galimybė įskaityti tarptautinių užsienio kalbų egzaminų įvertinimus.

Mokomieji dalykai, kurių egzaminų pažymiai sudaro konkursinį balą, patvirtinti atsižvelgus į aukštųjų mokyklų 2011 metų priėmimo sąlygas. Kai kurie konkursiniai mokomieji dalykai, lyginant su 2010 metais, yra pasikeitę, nes keitėsi 2011 metų priėmimo sąlygos.

Taip pat buvo pakoreguotas studijų sričių ir krypčių klasifikatorius – kai kurios studijų kryptys buvo priskirtos kitoms sritims.

2010 ir 2011 metais vidurinį išsilavinimą įgiję asmenys galės stoti į universitetų ir kolegijų bakalauro ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas vietas, jeigu jų mokymosi rezultatai bus ne žemesni už nustatytus minimalius rodiklius, stojantiesiems į valstybės finansuojamas studijų vietas.

Pretenduojantieji į visų universitetinių studijų sričių programas, išskyrus menų sritį, turės būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus arba du valstybinius brandos egzaminus ir baigiamąjį kvalifikacijos egzaminą.

Norintiems stoti į menų studijų srities universitetines programas reikės išlaikyti du valstybinius brandos egzaminus.

Stojant į visų studijų sričių koleginių studijų programas teks išlaikyti du valstybinius brandos egzaminus arba vieną valstybinį brandos egzaminą ir baigiamąjį kvalifikacijos egzaminą.

Mokyklinis egzaminas gali pakeisti valstybinį brandos egzaminą, jeigu stojant reikalingas dalykas, kurio valstybinis egzaminas nevykdomas, pavyzdžiui, geografija arba muzikologija.

Bendrasis priėmimas vyks trimis etapais: dviem pagrindinio priėmimo ir vienu papildomo.

Stojančiojo prioritetiniams pasirinkimams, anot ŠMM, bus suteikta didesnė svarba. Kaip ir pernai, stojantiesiems pirmajame priėmimo etape bus pasiūlytos valstybės finansuojamos studijų vietos.

Jeigu abiturientas nepriims pasiūlymo studijuoti 1-3 pageidavimu pasirinktoje valstybės finansuojamoje studijų vietoje, į tokią vietą jis galės pretenduoti tik papildomo priėmimo metu, pareiškęs tokį norą. Visi kiti stojantieji, priešingai nei pernai, nebus automatiškai perkelti į antrąjį etapą – savo norą jie turės patvirtinti nustatyta tvarka.

Šios pataisos buvo padarytos atsižvelgus į praėjusių metų priėmimo praktiką ir pareikštas pastabas.

Kiti atrankos principai išlieka tie patys. Kaip ir pernai, papildomame priėmimo etape galės dalyvauti tik tie stojantieji, kurie buvo pateikę prašymą dalyvauti pagrindiniame priėmime.

Stojantieji vienu metu galės pretenduoti į universitetinių ir koleginių studijų programas, nurodydami, kokias studijas renkasi: valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas, nuolatines ar ištęstines.

Stojančiųjų į aukštąsias mokyklas eilė bus apskaičiuojama pagal pasirinktos studijų krypties atitinkančių keturių dalykų įvertinimus – trijų dalykų brandos egzaminų pažymius ir ketvirtojo dalyko metinį pažymį.

Išimtis taikoma stojantiesiems į menų studijų srities ir meno pedagogikos programas. Stojantiesiems į menus bus skaičiuojami stojamojo egzamino, vieno arba dviejų dalykų brandos egzaminų įvertinimai ir vieno dalyko metinis pažymys, o stojantiems į meno pedagogiką – stojamojo egzamino, vieno brandos egzamino ir vieno dalyko metinis pažymys.

Nesikeičia konkursinio balo skaičiavimo tvarka. Kaip ir anksčiau, skirtingų dalykų pažymiai turės skirtingus svertinius svorius.

Stojantiesiems į švietimo ir ugdymo studijų krypčių grupės programas, kurias baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, būtinas motyvacijos įvertinimas. Už teigiamą įvertinimą bus pridedami 1 arba 2 balai. Gavusieji 0 įvertinimą taip pat galės pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas.

Įvairių olimpiadų laureatams, profesinių mokyklų auklėtiniams, baigusiems mokslą labai gerais pažymiais, bus pridedami papildomi balai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...