2010 Gegužės 12

Delfinariumo remontas

Kauno prašoma pagloboti Jūrų muziejaus delfinus

veidas.lt

Lietuvos jūrų muziejus kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę su prašymu, apsvarstyti galimybę laikinai viename iš miesto baseinų įkurdinti septynis delfinus. Rudenį muziejus planuoja pradėti delfinariumo rekonstrukcijos darbus, kurių metu bus reikalinga delfinus perkelti kitur.

Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės teigimu, pasaulyje yra ne vienas pavyzdys, kai delfinai laikinai apgyvendinami plaukiojimo baseinuose (reikalingas baseino gylis nuo 2 iki 4 metrų), todėl tokios galimybės ieškoma ir Lietuvoje, nes delfinų išgabenimas užsienį kainuotų labai brangiai.

“Laikant delfinus plaukiojimo baseinuose, įmanoma visuomenei demonstruoti jų pasirodymus, rengti edukacinius ir delfinų terapijos užsiėmimus”,– teigė O. Žalienė.

Meras Andrius Kupčinskas pažymėjo, kad nors miestas turi keturis baseinus, tačiau rasti galimybių priimti delfinus būtų sunku.

“Gaila, kad mūsų “Girstučio” sporto baseino rekonstrukcijos pabaigos terminas nesutampa su muziejaus remonto darbų pradžia. Be to, reikia galvoti ir apie baseinus lankančius vaikus, sportininkus. Plaukimo federacijos atstovai taip pat nepritaria tokiai idėjai”, – sakė miesto meras.

Kolegijos nariai, išklausę Lietuvos jūrų muziejaus ir Lietuvos plaukimo federacijos atstovus, nutarė pavesti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Zenonui Abramavičiui išnagrinėti visas, nors ir mažiausias, galimybes padėti jūrų muziejui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...