2011 Birželio 23

Delfinai grįš, kai bus baigtas delfinariumo remontas

veidas.lt

BFL

11 Graikijos “Atikos” zoologijos sodui perduotų ir valdžios institucijų konfiskuotų delfinų į Lietuvą bus grąžinti tuomet, kai bus baigti Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo remonto darbai, teigia Graikijos zoologijos sodo vadovas Jeanas – Jacquesas Lesueuras (Žanas Žakas Leziujeras).

“Delfinai į Lietuvą grįš, kai Lietuva baigs remonto darbus”, – ketvirtadienį BNS tikino zoologijos sodo vadovas.

Jis patvirtino, kad perduoti delfinai buvo konfiskuoti Graikijos valdžios institucijų, tačiau dėl šių veiksmų yra kreiptasi į teismą – esą įvyko nesusipratimas. Pasak J.J.Lesuero, Graikijos valdžios institucijoms neįtiko Lietuvos institucijų atsiųsti dokumentai

“Tai neteisėta ir neturi jokio pagrindo (…) Įvyko nesusipratimas dėl dokumentų”, – telefonu iš Graikijos vietos valdžios veiksmus komentavo pašnekovas.

Lietuvos jūrų muziejaus Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Nika Puteikienė BNS sakė, kad delfinai į Graikiją buvo išvežti teisėtai

“Lietuvos jūrų muziejus išvežė delfinus, gavęs Aplinkos apsaugos agentūros leidimą juo išvežti, vadinasi, jie buvo išvežti teisėtai iš mūsų pusės (…) Mes elgėmės taip, kaip mūsų prašė Lietuvos valstybinės institucijos, padarėme viską iš savo pusės gerai”, – sakė pašnekovė.

Atsakyti, ar “Atikos” zoologijos sodas atitinka reikalavimus laikyti delfinus, N.Puteikienė negalėjo.

“Ar atitinka tuos tarptautinius reikalavimus, mes iš jų oficialių dokumentų neturime. Šalis, siunčianti gyvūnus į kitą šalį, turi bendrauti su kitos šalies institucijomis tuo tikslu, kad būtų išsiaiškintos sąlygos. Tai ne mūsų kompetencija, ne Jūrų muziejus tuos dalykus atlieka”, – tvirtino muziejaus atstovė.

Laikraštis “Klaipėda” ketvirtadienį pranešė, kad Graikijos valdžia apskundė teismui vietos zoologijos sodą, kuriame jau metus gyvena 11 delfinų iš remontuojamo Lietuvos Jūrų muziejaus delfinariumo. Aiškėja, kad perdavusi gyvūnus Lietuva gali būti pažeidusi tarptautinius šalių susitarimus. Publikacijoje teigiama, kad tuo pasinaudoję gyvūnų globėjai siekia paleisti delfinus į laisvę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...