2011 Sausio 04

Lietuva

Kauno meras siūlo leisti nutempti automobilius, trukdančius valyti gatves

veidas.lt

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas kreipėsi į Vyriausybę ir Seimą, prašydamas inicijuoti teisės aktų pakeitimus ir įteisinti automobilių, pastatytų nepažeidžiant Kelių eismo taisyklių, tačiau trukdančių savivaldybėms valyti gatves, nutempimą.

“Žiemą savivaldybės, valydamos gatves, susiduria su problema. Policija gali nutempti tik automobilius, stovinčius vietose, kuriose ženklais draudžiama stovėti. Tačiau pareigūnai netenka galių, kai automobiliai stovi tose vietose, kuriose leidžiama juos statyti. Žiemą, kai daug prisninga, gatvės ir taip susiaurėja, o šalikelėse sustatyti automobiliai jas dar susiaurina. Juk negalime pristatyti visose gatvėse naujų ženklų. Todėl ir siūlau keisti įstatymą, kad priverstinai transporto priemonė galėtų būti nuvežama iš vietų, kur leidžiama joms stovėti, jei ji trukdo gatvių valymui ir tvarkymui”, – savivaldybės pranešime cituojamas meras.

Jis taip pat siūlo įteisinti tvarką, kad tokių nutemptų automobilių savininkai nemokėtų už mašinų nutempimą. Jie turėtų būti tik informuoti, kur galima atsiimti transporto priemonę.

Šiuo metu galiojančiame Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme numatyta, kad priverstinai transporto priemonė gali būti nutempiama iš vietų, kur leidžiama transporto priemonėms stovėti, jei trukdo valstybės institucijoms ar tarnyboms atlikti gelbėjimo darbus arba likviduoti avarijos padarinius, ir iš vietų, kurios turi būti atlaisvintos dėl rengiamo oficialaus vizito.

Šiuo atveju transporto priemonės savininkas ar valdytojas neatlygina išlaidų, susijusių su transporto priemonės priverstiniu nuvežimu.

A.Kupčinskas siūlo minėtą įstatymą papildyti nuostata, kad priverstinai transporto priemonė savivaldybių vykdomųjų institucijų prašymu gali būti nuvežama iš vietų, kur leidžiama transporto priemonėms stovėti, į kitą vietą, jei trukdo tas vietas valyti ir tvarkyti.

Kauno gatves prižiūrinti bendrovė “Kauno švara” jau savaitę miesto gatves valo bendradarbiaudama su policija. Pareigūnai apžiūri gatvėse paliktus automobilius, pagal registracijos numerius suranda savininkus ir perspėja juos nurodytą dieną automobilius patraukti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. oras oras rašo:

    matau tik prieš rinkimus pradėta kažkas daryti – jau vėlu…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...