2011 Birželio 17

Kauno elektrinės statymo kliūtis – detalusis planas

veidas.lt

BFL

Kad ir stengėsi specialiai dėl naujos elektrinės statybos 2008 – aisiais įsteigtos uždarosios akcinės bendrovės “Kauno elektrinė” vadovas Rimandas Stonys įtikinti miesto tarybos narius didžiule nauda, kurią kauniečiai gaus, jei “Gazprom” Kaune įgyvendins savo ambicingus planus, ketvirtadienį savivaldybės politikai nusprendė netvirtinti žemės sklypo Taikos prospekte detaliojo plano.

Balsuojant tarybos narių nuomonės šiuo klausimu pasiskirstė maždaug apylygiai: 19 nepritarė detalaus plano patvirtinimui, 15 pritarė, o 2 – susilaikė. Be pagrindinio dokumento – detaliojo sklypo plano – pradėti iki vieno milijardo litų esą kainuosiančios statybos jokiu būdu negalima.

Sprendimą nulėmė tarybos Miesto plėtros, investicijų ir turizmo komiteto nuostata: kadangi nėra strateginio sprendimo dėl tolesnių veiksmų šiame žemės sklype, tai taryba turėtų detaliojo plano netvirtinti.

Taikos prospekte esančiame sklype yra 2003-iaisiais “Gazprom” parduota Kauno termofikacijos elektrinė. Dalis valstybinės žemės sklypo daugiau nei prieš porą metų pagal subnuomos sutartis perduota naujajai “Kauno elektrinės” bendrovei. Detaliajame plane numatyta 313991 kv. m žemės sklypą dalinti į keletą mažesnių sklypų.

Investuotojų atstovas R. Stonys įtikinėjo Kauno politikus, kad nauja moderni elektrinė miestui būtina, nes Kauno termofikacinės elektrinės ūkis baigia atitarnauti. O kai bus pastatyta nauja elektrinė, tai miestiečiams šiluma bus parduodama penktadaliu pigiau nei dabar.

Visos detaliojo plano rengimo procedūros atliktos, yra derinimai, įvyko viešas svarstymas su visuomene dėl Kauno elektrinės plėtros, įrengiant kombinuoto ciklo jėgainę (apie 350 MW elektrinės bei šiluminės galios), perspektyvos. Pretenzijų ar pasiūlymų raštu iš visuomenės negauta.

Tiesa, kol kas neatsiskaityta su pretendentais į planuojamoje teritorijoje turėtą žemę (dvi valdas). Bet jei ruošiamasi investuoti milijardą, tai ši smulki problemėlė, reikia tikėtis, būtų pačių verslininkų, besinaudojančių valstybine žeme, lėšomis išspręsta, o ne palikta spręsti valstybei, mokesčių mokėtojų pinigais.

Kauno miesto tarybos nariai socialdemokratai per posėdį stengėsi įkalbėti kolegas patvirtinti detalųjį planą ir netrukdyti investicijoms ateiti į miestą. Jiems pritarė ir kiti valdančiosios koalicijos atstovai iš Liberalų ir centro sąjungos, Lietuvos liberalų sąjūdžio bei “Vieningo Kauno” frakcijų. Opozicijoje esantys konservatoriai palankumo nerodė.

“2003 – aisiais, parduodant “Gazprom” Kauno šiluminę elektrinę, buvo įtvirtintas monopolis. Pažadų daug buvo, sutartyje įspūdingos investicijos surašytos, deja, sutartis neįvykdyta. Dabar vėl pučiami muilo burbulai, o kaip bus iš tikrųjų, – galima nuspėti. Žada investuoti milijardą, bet juk ankstesni įsipareigojimai, kur įvardinta daugiau nei perpus mažesnė suma – neįvykdyti. “Kauno energija” laimėjo bylą prieš Termofikacinę elektrinę arbitražo teisme. Vadinasi, ir teismas pripažino, kad iki šiol neinvestuota tai, kas buvo sutarta”, – priminė politikams buvęs Kauno meras konservatorius Andrius Kupčinskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...