2011 Vasario 23

Savivaldybių rinkimai

Kaune pradėtas tyrimas dėl rinkėjų papirkimo – VRK vadovas

veidas.lt

Kauno mieste pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo, trečiadienį BNS patvirtino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

VRK pirmininkas sakė, jog yra sulaikytų asmenų, tačiau nekonkretizavo, kiek.

“Tiksliai negaliu sakyt, bet yra sulaikytas ne vienas”, – BNS sakė Z.Vaigauskas.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Ramunė Tarandė BNS patikslino, kad keliasdešimt žmonių buvo atvežti ir apklausti. Vėliau jie visi paleisti.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise. Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Tyrimui vadovauja Kauno miesto apylinkės prokuratūra.

“Įtariama, kad kandidatas pasirūpino atvežti žmones, kurie buvo papirkti, dalis jų – asocialūs asmenys, kad balsuotų, ir reitinguotų”, – sakė Z.Vaigauskas.

Kauno miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Elena Skirmantienė BNS sakė, kad rinkėjai balsuoti iš anksto buvo atvežti trimis autobusais iš nakvynės namų.

Pasak jos, iš nakvynės atvežti žmonės turėjo atšviestus ir pažymėtus – kaip balsuoti – biuletenius. Įtariant rinkėjų papirkimą, iškviesta policija.

“Atvažiavo trys autobusai iš nakvynės namų, Petrašiūnuose, 60-80 kaip čia pasakyti, asocialių, žmonių, turėjo atšvietus pažymėtus biuletenius, iškvietėme policiją. Policija atvažiavo ir keliais autobusiukais juos visus sulaikė ir išvežė. Mes iki šiol ištikti šoko”, – sakė komisijos vadovė.

Pasak E.Skirmantienės, nakvynės namų gyventojus organizuotai balsuoti atvežęs socialdemokratų kandidatas. “Tai juk kenkia visai partijai”, – stebėjosi komisijos vadovė.

Komisijos vadovės teigimu, įtarimas dėl organizuoto rinkėjų atvežimo krito ant Socialdemokratų partijos sąraše 17 numeriu įrašyto Romaldo Rabačiaus.

Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius sakė, jog incidentas – sąmoningai organizuotas išpuolis prieš partiją siekiant ją sukompromituoti.

“Tai “antis” ir provokacija. Mane informavo, kalbėjau su Kauno skyriumi, tai aiškiai specialiai daroma, bandant sukompromituoti partiją”, – BNS sakė A.Butkevičius.

Jis tvirtino, kad kaltinimus atmeta ir pats R.Rabačius.

“Tiek Kauno skyriaus kandidatas Romaldas Rabačius, tiek visas Kauno socialdemokratų rinkimų štabas supranta, kad prieš rinkimus yra stebimi per didinamąjį stiklą, todėl nesiryžtų jokiam rinkėjų papirkimui. Tikiu, kad kandidatai neorganizavo rinkėjų atvežimo balsuoti iš anksto, siekdami naudos sau. Vyksta tyrimas, tiesa vis tiek paaiškės”, – viešame pareiškime teigė A.Butkevičius.

Tuo metu premjeras konservatorių lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į A.Butkevičių ragindamas “stabdyti partiečių nusikaltimus”.

“Žinios, kad Kaune socialdemokratai bandė masiškai papirkinėti rinkėjus, yra šokiruojančios. Tai yra grubiausi demokratijos ir sąžiningų rinkimų pažeidimai. Kreipiuosi į Socialdemokratų partijos pirmininką, kad jis imtųsi priemonių stabdyti tokį nusikalstamą savo partiečių veikimą”, – išplatintame pranešime spaudai cituojamas A.Kubilius.

Trečiadienį prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų rinkimuose.

Dėl savivaldybių tarybų narių mandatų varžysis per 16 tūkst. kandidatų, iš viso 60-tyje savivaldybių renkama per 1,5 tūkst. tarybų narių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...