2011 Gegužės 17

Kaune paminėta Tarptautinė muziejininkų diena

veidas.lt

BFL

Kauno miesto rotušėje pirmadienį įvyko Tarptautinės muziejų dienos minėjimas. Renginys netradiciškai pradėtas Kauno ir Lipės (Vokietija) bendradarbiavimo vieno iš iniciatorių pagerbimu: Kauno miesto meras Rimantas Mikaitis žymiam Lipės apskrities kultūros veikėjui Fricui Barteltui (Fritz Bartelt) įteikė apdovanojimą – trečiojo laipsnio Santakos garbės ženklą.

Šį Kauno miesto savivaldybės apdovanojimą Lipės atstovas pelnė prieš 22 metus inicijuodamas ir vėliau puoselėdamas draugiško dviejų partnerių – Kauno savivaldybės ir Lipės apskrities – kultūrinio bendradarbiavimo ryšius.

“Prieš 22 metus atvykau į Kauną. Nuo tada prasidėjo Lipės apskrities ir Kauno menininkų mainai, kurie, džiugu, tęsiasi ir dabar. Man tuomet labai padėjo kaunietis poetas Petras Palilionis. Norėčiau, kad tokia mūsų draugystė tęstųsi dar ne mažiau kaip 22 metus”, – sakė F. Barteltas.

Į Rotušę susirinkusius kauniečius muziejininkus pasveikino miesto meras R. Mikaitis.

“Kai kalbame apie Kauno išskirtinumo bruožus, pabrėžiame krepšinį, festivalius, tačiau reikia neužmiršti ir muziejų. Kaunas – muziejų miestas. Čia saugoma mūsų tautos atmintis, istorija. Turime kuo didžiuotis, turime ką parodyti. Dėkojame jums už kruopštų, didelio profesionalumo ir atidumo reikalaujantį darbą. Ir apgailestauju, kad jis kol kas per mažai apmokamas”, – kalbėjo meras R. Mikaitis.

Šešiems pasižymėjusiems muziejininkams – Vidai Bingelienei, Vaidai Rakaitytei, Agnietei Janušaitei-Vitkūnienei, Nijolei Jurkuvienei, Violetai Jasevičiūtei ir Pranui Majauskui meras įteikė padėkos raštus.

Minėjime dalyvavęs monsinjoras Artūras Jagelavičius priminė, kad muziejuose saugomi tikri lobiai – tapybos, muzikos, skulptūros kūriniai, knygos.

“Tai – istoriniai, meniniai ir religiniai eksponatai. Jūs esate kultūros ir meno angelai sargai, o muziejai – meno šventovės. Vyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius laimina muziejininkus ir prašė perduoti palinkėjimą, kad už kruopštų darbą jūs sulauktumėte ir didesnių pajamų”, – sakė monsinjoras A. Jagelavičius.

Rotušėje dar pasidžiaugta, kad metų muziejininkės titulas šiemet atiteko Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus muziejininkei Aldonai Snitkuvienei. Be to, UNESCO šiuos metus paskelbė M. K. Čiurlionio metais. Tai – didelis Lietuvos ir M. K. Čiurlionio kūrybinio palikimo įvertinimas.

Į rotušę susirinkusius muziejininkus sveikino Muziejų asociacijos pirmininkas Raimundas Balza ir M. K. Čiurlionio muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis.

“Metų muziejininko apdovanojimas yra simbolinis. Tik visi kartu mes galime atlikti didelius darbus, prikelti praeitį ir ja sudominti jaunimą. Muziejininkė A. Snitkvienė parašė keletą knygų. Dabar ji rengia naują knygą apie Egipto reikšmę Lietuvos istorijai. Ji nuolat perduoda žinias jaunimui, visus mus ragina tyrinėti, rašyti, kurti”, – kalbėjo O. Daugelis.

Į minėjimą rotušėje susirinkusiems muziejininkams koncertavo Kauno muzikinio teatro primadona Rita Preikšaitė ir J. Naujalio muzikos gimnazijos smuikininkų grupė, vadovaujama Ramunės Banzaitytės.

Mykolo Žilinsko galerijoje Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis įteikė apdovanojimą Metų muziejininkei Aldonai Snitkuvienei.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...