2013 Balandžio 24

Kaune ir Klaipėdoje augo butų pardavimai

veidas.lt


Preliminariais Registrų centro duomenimis 2013 metų pirmąjį ketvirtį Kaune parduota apie 720 butų arba 3 % daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Klaipėdoje sudaryta apie 520 butų pardavimo sandorių, t.y. beveik 4 % daugiau nei 2012 pirmąjį ketvirtį. Lyginant pardavimus su paskutiniu 2012 metų ketvirčiu, būsto sandorių Kaune sumažėjo 4 %, Klaipėdoje – 5 %.

„Eika“ rinkos analitiko Tomo Žiaugros skaičiavimu, tiesiogiai iš nekilnojamojo turto vystytojų Kaune pirmąjį ketvirtį pardavimai padidėjo beveik 60 % lyginant su 2012 metų pabaiga ir 62 % lyginant su  2012 metų pradžia. Kaune buvo parduota 50 naujos statybos butų. Klaipėdoje per pirmus tris 2013 metų mėnesius nupirkta apie 60 naujų butų, beveik 50% daugiau nei ankstesnį ketvirtį, tačiau lyginant su 2012 metų pradžia pardavimai nedidėjo.

Įvertinus būsto pardavimo sandorių ir gyventojų skaičiaus santykį, aktyviausi būsto pirkėjai yra klaipėdiečiai. Klaipėdoje per pirmąjį šių metų ketvirtį tūkstančiui gyventojų teko 3,3 pardavimo. Vilniuje per ketvirtį vidutiniškai parduoti 3,0 butai tūkstančiui gyventojų, Kaune – 2,3.

Per pirmąjį ketvirtį abiejuose miestuose naujos statybos butų kainos svyravo 1 % ribose. „Ženklių naujų butų kainos pokyčių rinkoje nėra nuo 2010 metų pabaigos. Naujų projektų vystytojai stengiasi konkuruoti ne kainomis, o kompaktiškesniais ir funkcionaliau suprojektuotais butais, kurių, ypač Klaipėdoje, trūksta“, – teigia „Eika“  rinkos analitikas. Kaune vidutinė naujos statybos buto kaina už kvadratinį metrą šiuo metu siekia 3800 litų, Klaipėdoje – 4300 litų. Kaune per metus naujų butų kainos sumažėjo 3 %, Klaipėdoje – padidėjo 3 %.

Preliminariais Registrų centro duomenimis 2013 metų pradžioje Klaipėdoje labiausiai perkami buvo 35 – 40 kvadratinių metrų ploto naujos statybos butai, kurie sudarė apie 24 % pardavimų.  Beveik pusė naujos statybos butų sandorių vertė svyravo tarp 200 ir 300 tūkst. litų. Kaune tradiciškai populiariausi – virš 100 kvadratinių metrų ploto būstai, kurie sudarė 33 % naujų butų pardavimų. „Eika“ rinkos analitiko skaičiavimu, Klaipėdoje per paskutinį ketvirtį naujų butų pasiūla pastatytuose ir statomuose daugiabučiuose nepakito ir šiuo metu sudaro apie 740 butų. Kaune per pirmąjį šių metų ketvirtį naujos statybos butų pasiūla sumažėjo 12 % ir šiuo metu siekia apie 290 butų.

Registrų centro duomenimis antrinėje rinkoje Kaune ir Klaipėdoje populiariausi išlieka vieno kambario butai, kurių plotas iki 30 kvadratinių metrų, o pardavimo kaina neviršija 100 tūkst. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Joris Joris rašo:

  Pagal skelbimų portalu, kad ir pvz.: http://www.resident.lt/butai, galima teigti, kad ir Vilniuje butų pardavimas auga pardavimai ir augo.

 2. Sklypai Sklypai rašo:

  Visur tik ir rašoma kaip auga butų pardavimai, Ne tik Vilniuje, bet ir visuose kituose miestuose. Tik niekas nekalba kaip su kitais nekilnojamo turto segmentais, namais ir sklypais. Vat ypač apie sklypus tai kažkodėl niekas nesidžiaugia. Kiek žinau tai be Vilniaus, kituose miestuose visai nėra paklausos. Nors ir pačiame Vilniuje sklypai: https://www.capital.lt/lt/sklypai-c61 – visiškai nėra iš ko rinktis. Greitai dėl mažos pasiūlos koreguosis kainos, keisis ir tų butų pardavimai.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...