2011 Birželio 21

Katastrofos priežastis – nutraukti elektros laidai

veidas.lt

Scanpix

Lėktuvo Tu-134 katastrofa netoli Petrozavodsko galėjo įvykti dėl to, kad tūpimo metu orlaiviui užkliudžius elektros laidus trumpam išsijungė Besovecų oro uosto kilimo ir tūpimo tako signalinės šviesos.

Tai pareiškė Karelijos gyventojų gyvybinės veiklos ir saugumo užtikrinimo komiteto pirmininkas Nikolajus Fedotovas.

Pasak jo, lėktuvas tūpdamas esant sunkioms oro sąlygoms, nukrypo į dešinę nuo kilimo ir tūpimo tako 150-200 metrų.

Įgula mėgino išlyginti lėktuvo pusiausvyrą maždaug 110 km aukštyje, gavusi dispečerių nurodymą skristi antrąjį ratą, bet per manevrą užkliuvo už elektros perdavimo linijos, einančios palei automobilių kelią.

Dėl to, teigia N. Fedotovas, signalinės šviesos kilimo ir tūpimo take užgeso penkioms sekundėms. Kai įsijungė avarinis apšvietimas, lėktuvas jau kliudė miško viršūnes ir avariniu būdu nutūpė ant kelio.

Tokią įvykio versiją paskelbė ir oro uosto generalinis direktorius Aleksejus Kuzmickis. Pasak jo, laidai buvo nutraukti dėl pilotavimo klaidos.

Tuo tarpu “Interfax” šaltinis Nepaprastųjų situacijų ministerijos Karelijos vyriausiojoje valdyboje pažymėjo, jog versija, kad įvyko elektros tiekimo pertrūkis, oficialiai nepatvirtinta ir yra tik spėliojimas. Jis taip pat pažymėjo, kad oro uostas rekonstruotas prieš pusantrų metų ir turi rezervinius elektros tiekimo šaltinius.

Anksčiau apie šviesų išsijungimą kilimo ir tūpimo take kaip apie galimą katastrofos priežastį, kalbėjo Tarpvalstybinio aviacijos komiteto (TAK) vadovas Aleksejus Morozovas.

Vėliau oficialus TAK atstovas Olegas Jermolovas pareiškė, kad kalbėti apie versijas kol kas per anksti.

Tu-134 sudužo netoli Petrozavodsko birželio 21-osios naktį. Lėktuve buvo 52 žmonės, 44 iš jų žuvo. Nukentėjusiųjų, tarp kurių yra vienas vaikas, būklė sunki.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...