2012 Gegužės 12

Kasdienio streso pasekmes kompensuoja poilsis sanatorijoje

veidas.lt

Streso varginami žmonės gali išvengti ligų ir vaistų, jei laiku išnaudos unikalią galimybę – gydymą natūraliomis gydomosiomis priemonėmis.

Birštone įsikūrusioje ,,Tulpės“ sanatorijoje kasdienio streso išvargintiems žmonėms siūlomas natūralus, tačiau itin veiksmingas gydymas mineraliniu vandeniu, gydomuoju purvu, kvapų terapija, jį papildant įvairaus masažo bei fizioterapinėmis procedūromis, specialiąja mankšta baseine, salėje arba parke. Tokios priemonės – itin tinkamos streso paveikto organizmo atstatymui. Specialistų teigimu, net sunkiausių sąnarių, kraujotakos, stuburo, virškinimo, ginekologinių ligų atvejais, kurorte taikomų procedūrų poveikis yra neabejotinas ir patvirtintas šimtmečių praktikos.
“Tulpės“ sanatorijoje Birštone svečiams siūlomas ypač platus paslaugų spektras: įvairių aukštos mineralizacijos mineralinio vandens vonių, jūros dumblių, vaistažolių deriniai, taip pat asmens imuninę sistemą stiprinančios procedūros su gydomuoju purvu, imbieru, šafranu, žaliosios arbatos ekstraktu.

S.Kneippo sveikatinimo priemonės

Mineralinio vandens baseino, turkiškos pirties kompleksai, kontrastiniai dušai, hidromasažas ir kitos Sebastiano Kneippo (vokiečių gydytojas, kurio gydymo filosofija pagrįsta natūralumu ir kontrastiniu vandens poveikiu organizmui) sveikatinimo priemonės – išsigelbėjimas streso ištiktam organizmui.
Mat vandenyje žmogus atsipalaiduoja kaip kūdikis ir dar kartą grįžta į būseną, kurią patyrė būdamas motinos įsčiose ir į kurią sąmoningai ar nesąmoningai nori grįžti. Mineralinis tiesiogiai iš versmių išgaunamas vanduo veikia organizmą savo temperatūra, savo sudėtyje esančių cheminių elementų ypatybėmis, jame esančiais fermentais ir biologiškai aktyviomis medžiagomis. Toks vanduo keičia odos termoreguliacijos ir neurofiziologinius procesus, audinių trofinę funkciją, pašalina iš organizmo medžiagų apykaitos produktus ir keičia bendrą organizmo fiziologinę būklę bei savijautą.
Sanatorijos specialistai parengė ir specialias antistresines programas skirtingų poreikių žmonėms: dirbantiems įvairų darbą, jau sergantiems, o ypač sveikiems profilaktiniais tikslais siekiant išvengti fiziologinio ir emocinio diskomforto.
Beje, teigiamai žmones veikia ir aplinka. Juk šiuolaikiniai miestai – tai pripažįsta jau net kinai – privalo būti nedideli, saugūs, žali, patogūs ir turėti kažką unikalaus. Birštono kurortas unikalus šiais požiūriais: nedidelis, įsikūręs Nemuno kilpų apsuptyje, regioniniame parke, mikroklimatą formuoja spygliuočių ir lapuočių miško kuriama atmosferos jonizacija, nepaliestas urbanizacijos. ,,Tulpės“ sanatorijos veiklos filosofija – sukurti individualizuotą aplinką svečiui: suteikti paslaugas, paremtas naujomis technologijomis, kurios dera su šimtmečiais patikrintais gydymo ir sveikatinimo metodais.

Kaip stresas veikia organizmą

,,Tulpės“ sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė

Pasaulyje vykstant labai sparčiam informacijos ir technologijų procesų virsmui, žmogaus mentaliniame intelektiniame lygmenyje procesai vyksta nepalyginamai lėčiau. Žmogus kaip gyvosios gamtos dalis turi sugebėti ne tik prisitaikyti, bet ir suvokti savo identitetą pokyčių fone. Kita vertus, žmogaus organizmas fiziologiniame lygmenyje taip pat kinta – rekonstruojasi. Kai kurios gyvo organizmo sistemos nuolat atsinaujindamos pakinta tiek kiekybiniu, tiek kokybiniu požiūriu (pvz. kaulų sistema, endokrininė sistema). Atsiradus net trumpalaikiams fiziologiniams ir aplinkos pokyčiams, gyvas organizmas patiria stresą, o vėliau susiduria su jo pasekmėmis. Tiesa, trumpalaikis stresas, specialistų nuomone, netgi naudingas, tačiau nuolat pasikartojantis, apimantis daugelį visuomeninio ir asmeninio gyvenimo sferų, organizmui tarsi duoda komandą persitvarkyti. Tuomet jau ne vien fiziologiniame lygmenyje patiriamas diskomfortas, pasirodo pirmieji būsimų ligų ženklai t.y. organizmas siunčia SOS ženklus, kurių individas arba nesuvokia, arba sąmoningai ignoruoja. Toks procesas paliekamas savieigai arba slopinamas farmakologinėmis priemonėmis – vaistais, o tai taip pat yra stresas.
Taigi, norėdamas būti sveikas, gražus ir pasiekti trokštamus gyvenimo tikslus, žmogus turi suvokti, jog investicija į sveikatą ir į gerą išvaizdą atsiperka dešimteriopai. Žmogus jaučiasi gerai: yra darbingas, emociškai stabilus, gerėja jo gyvenimo kokybė, o pozityvios emocijos užpildo jo aplinką.
Formuodami sveiko gyvenimo nuostatas privalome suprasti, kad sveikata – tai gyvenimo pilnatvė: teisinga mityba, judėjimas, pozityvus mastymas apie savo sveikatą, ir ypatingas kurortinio gydymo bei kurortinės profilaktikos vaidmuo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...