2011 Kovo 03

Nekilnojamasis turtas

Kas pirkėjus domina mažiausiai

veidas.lt

Šiuo metu Lietuvoje mažiausiai populiarūs ir sunkiausiai pirkėjų pardavėjai randa didelės kvadratūros individualiems namams, žemės ūkio paskirties sklypams, skirtiems statyboms, pirmų ir paskutinių aukštų butams. Palyginti su piko metu (2004–2008 m.), didžiausias pirkimo sandorių skaičiaus kritimas fiksuojamas gyvenamųjų namų ir sklypų segmentuose – daugiau nei 50 proc.

Nuo 2007 m. būsto kainos šalies dimiesčiuose sumažėjo 33–46 proc. UAB “Ober-Haus” generalinio direktoriaus pavaduotojo Remigijaus Pleterio duomenimis, 2008–2009 m. žemės sklypai šalyje atpigo vidutiniškai 35–45 proc. Didelių sklypų, tinkančių komercinei veiklai ar gyvenamojo ploto statybai, kainos nuo jų piko nukrito net 50–80 proc. Specialisto teigimu, yra sklypų, kurių kainos mažėjimas skaičiuojamas nebe procentais, o tiesiog kartais.

Tipiškas tokių sklypų pavyzdys – žemės ūkio paskirties sklypai aplink didmiesčius, kuriuos tikėtasi urbanizuoti. Pavyzdžiui, už sklypus šalia Kauno ar Klaipėdos, kurie pirmiau kainavo 1–3 tūkst. Lt už arą, šiuo metu pirkėjai siūlo nebent 50–200 Lt už arą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...