2014 Birželio 17

Kas ir kaip sunaikino Lietuvos kariuomenę

veidas.lt

Nerijaus Vito nuotr.

Lietuvai susidūrus su tiesioginės Rusijos karinės agresijos pavojumi, valstybei iškilo užduotis kuo skubiau atkurti kariuomenės pajėgumus, tačiau kyla rimtų abejonių, ar valdantieji socialdemokratai pajėgūs vykdyti šį uždavinį, nes būtent jie 2001–2008 m. padarė viską, kad Lietuvos kariuomenė būtų tokia, kokia yra dabar.

Pastarojo meto valdančiųjų socialdemokratų santykis su Lietuvai kylančiais pavojais atrodo šizofreniškas – vieną dieną Vyriausybė pripažįsta šaliai kylančias grėsmes ir žada dėti visas pastangas gynybai stiprinti, kitą dieną tie patys politikai neigia grėsmes ir sako, kad kariuomenei pinigų pakanka.
Susidūrę su visuomenės reakcija į Rusijos agresiją Ukrainoje, premjeras Algirdas Butkevičius ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pirma pažadėjo dar šiemet skirti 60, o gal net 160 mln. Lt labiausiai trūkstamai ginkluotei pirkti. Taip pat netrukus su kitomis parlamentinėmis partijomis pasirašė susitarimą dėl laipsniško išlaidų gynybai didinimo iki 2 proc. nuo BVP. Tačiau prezidento rinkimų antrojo turo ir Europos Parlamento rinkimų (kuriuos tikėjosi laimėti) išvakarėse premjeras A. Butkevičius pareiškė, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto siūlymas dar šiemet didinti gynybos išlaidas 100 mln. litų bus svarstomas tik po rinkimų, „kad būtų mažiau spekuliacijų“, o finansų ministras Rimantas Šadžius pareiškė, esą kariuomenės finansavimas pakankamas, tad papildomai šiemet galima tikėti nebent kelių milijonų litų.
Patyrę pribloškiantį pralaimėjimą rinkimuose, socdemai vėl kardinaliai pakeitė savo požiūrį į krašto gynybos finansavimą – kitą dieną po rinkimų su perrinktąja Prezidente Dalia Grybauskaite (kuri paskutiniuose priešrinkiminiuose debatuose negailestingai sukritikavo socdemų politiką) susitikęs A. Butkevičius pažadėjo dar tą pačią dieną pervesti krašto apsaugai 3 mln. Lt, artimiausiu metu – 40 mln. Lt iš Privatizavimo fondo, o iš viso šiemet – 120–130 mln. Lt.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 242014″ bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-24-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. teatras teatras rašo:

    pralaimėję su kusaite, ir su paulausku rinkimuose, kolaborantai paleido eilinę antį – kad Lietuvai niekas negresia. o tauta, vsd nuomone, tokie kvaili kvaili… А.Райкин – Запустим дурочку


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...