2011 Vasario 08

Politika

Karaliaučiuje yra Rusijos taktinis branduolinis ginklas

veidas.lt

Kaliningrado srityje Rusija yra dislokavusi taktinį branduolinį ginklą, todėl Lietuva skatina didžiąsias šalis derėtis dėl šių ginklų ribojimo, antradienį pareiškė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

“Kitas klausimas, kalbant apie branduolinius ginklus, yra vadinamasis taktinis branduolinis ginklas (…). Norime, kad didžiosios valstybės pradėtų derėtis, kalbėti, kaip sumažinti šito ginklo skaičių. Jokia nėra paslaptis, kad šalia mūsų, Karaliaučiaus krašte, tokio ginklo esama. Ir į Rytus nuo mūsų – taip pat”, – Lietuvos radijui sakė R.Juknevičienė.

“Mūsų interesas, kad aplink mūsų sienas nebūtų prifarširuota, prikimšta tiek ginklų, tarp jų – ir taktinių branduolinių, kurie kelia pavojų mūsų egzistavimui apskritai”, – sakė krašto apsaugos ministrė.

JAV žiniasklaida buvo pranešusi, kad Rusija pernai pavasarį perkėlė mažo nuotolio taktinius branduolinius ginklus į dislokacijos vietas, esančias netoli kai kurių NATO šalių.

Tačiau pernai lapkritį Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas, kurį citavo “Interfax”, pareiškė: “Jokių raketų Kaliningrado srityje mes nedislokavome”.

Lietuvos pareigūnai jau ne kartą yra išsakę viltį, kad JAV ir Rusijos naujas susitarimas dėl strateginių branduolinių ginklų mažinimo gali paskatinti derybas ir dėl taktinių ginklų, kurie yra mobilesni ir gali būti perkeliami, tačiau trumpesnio nuotolio.

“Kiti ekspertai sako, kad tai būtų sunku surašyti į kokias nors sutartis, kadangi jis judantis, jį gali įdėti į tam tikrus sunkvežimius, specialias karines mašinas, kur jis galėtų būti iššautas. Bet apie tai kalbėtis būtina ir apie tai ne kartą buvo kalbėta Miunchene. Mes suinteresuoti, kad aplink mus to ginklo būtų kiek galima mažiau”, – sakė R.Juknevičienė.

Ji praėjusią savaitę dalyvavo Miuncheno saugumo konferencijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...