2016 Sausio 18

Paskolos

Kam skolinasi lietuviai? 5 faktai

veidas.lt

BFL / A.Ufarto nuotr.

Lietuviai dažniausiai skolinasi norėdami įsigyti įvairių prekių ar paslaugų ir skolinasi daugiau nei praėjusiais metais. Šiuos ir kitus duomenis pateikia kasmetinė specializuoto paskolų banko „Bigbank“ klientų apklausa:

Tarp pirkimu išsimokėtinai pernai besinaudojusių gyventojų didesnę dalį sudarė moterys.

1. 35 proc., lietuvių praėjusiais metais skolinosi siekdami įsigyti įvairių prekių ir paslaugų, 12 proc. – tam, kad prisidėtų prie būsto įsigijimo ar atnaujinimo. Lyginant su 2014 m., gyventojų, ėmusių vartojimo paskolas prekėms ar paslaugoms įsigyti, skaičius pernai išliko toks pat. Pernai, lyginant su 2014 m., 6 proc. mažėjo gyventojų, ėmusių paskolą būstui įsigyti ar remontuoti. Tarp kitų praėjusiais metais vartojimo paskolos ėmimą paskatinusių priežasčių minimos kelionės, medicinos paslaugos, verslas ir studijos.

2. Vidutinė vartojimo paskolos suma 2015 m., lyginant su 2014 m., augo 55 proc. Jei 2014 metais ji siekė 1248 EUR, tai pernai ūgtelėjo iki 1938 EUR.

3. Gyventojai dažniausiai (34 proc.) skolinosi šešerių metų laikotarpiui.

4. Pernai labiausiai (4 proc.) išaugo paskolų automobiliui išdavimas. Tam banke „Bigbank” praėjusiais metais skolinosi 11 proc. apklaustųjų. Vidutinė tokios paskolos suma pernai siekė 3900 EUR, o populiariausias laikotarpis, kuriam skolintasi automobiliui – šešeri metai.

5. Didžiąją (35 proc.) banko klientų dalį pernai sudarė 25-34 metų amžiaus, 25 proc. – 35-44 metų amžiaus, o 19 proc. – 45-54 metų amžiaus asmenys. Vienodai dažnai skolinosi tiek vyrai, tiek moterys, o aktyviausiai paskolas ėmė Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių gyventojai. Tarp pirkimu išsimokėtinai pernai besinaudojusių gyventojų didesnę dalį sudarė moterys (59 proc. lyginant su 41 proc.) ir vyresni didmiesčių gyventojai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Aurelija Aurelija rašo:

  Informatyvus straipsnis. Buvo įdomu paskaityti. Vis gi vartojimo paslaugos išlieka populiariausios. Gerėjančią ekonominę situaciją rodo ir tai, kad didėja paskolų automobiliui išdavimas. Geras sąlygas automobilio paskolai siūlo ir Kauno kredito unija http://kku.lt/paskolos/vartojimo-paskola/paskola-automobiliui/

 2. Vitalija Vitalija rašo:

  Kaip ir buvo galima tikėtis, daugiausia lietuvių ima ilgalaikes paskolas būstui. Mačiau geromis sąlygomis skolintis galima iš čia http://www.sgpartneriai.lt/paskolos/ilgalaikes-paskolos.html


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...