2011 Balandžio 21

Baltarusija

“Kam šauktis nelaimę” – taip Lukašenka komentavo Baltarusijos stojimą į Rusiją

veidas.lt

lukashenka2

Baltarusijos stojimas į Rusiją sukurtų problemų, pareiškė prezidentas Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį, atsakydamas į deputatų klausimus.

“Kam nelaimę šauktis, naują frontą kurti čia?”, – paklausė jis.

Pasak prezidento, “juk galima vykdyti tokią politiką, kad mes dar glaudžiau būtume su Rusijos valstybe, negu įstoję į ją ir gavę problemų”.

“Rusija be Baltarusijos savęs neįsivaizduoja, kaip ir Baltarusija be Rusijos; kad ir kokią mes politiką vykdytume. Mes niekuo nuo rusų nesiskiriame, bet mes nebūsime kažkokie šunuodegiai”, – pabrėžė A.Lukašenka.

Prezidentas vėl patvirtino Minsko interesą kurti kartu su Rusija bendrą gynybos erdvę ir pasakė, kad kylanti trintis tarp abiejų šalių vadovybių tam nebus kliūtis.

“Mes su Rusija sukūrėme bendrą grupuotę. Kad ir kokia trintis būtų tarp mūsų ir Rusijos vadovybės, nėra ko šitai slėpti, kad ir kaip kaktomis daužytumėmis, tai (saugumas) yra šventa”, – pažymėjo A.Lukašenka parlamente.

Dar jis patvirtino, kad Baltarusija ir toliau plėtos santykius su Europa.

“Mes su Europa atkursime santykius, net ir po to, kai jie mus “apleido” po gruodžio 19-osios, nes mes gyvename Europoje, mes – Europos centras. Negi galime mes nuo jų atsitverti?” – kalbėjo prezidentas.

“Mes esame žemyno centre, ir tai mūsų turtas; nežiūrėsime į Europą per tvorą”, – pabrėžė A.Lukašenka.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...