2014 Birželio 03

Audrius Bačiulis

Kam ir kodėl sukėlė šoką Prezidentės ir Europarlamento rinkimai

veidas.lt


Kokį šoką daliai politikų, politologų bei apžvalgininkų sukėlė Europos Parlamento rinkimų rezultatai, liudija faktas, kad ir savaitei po jų praėjus nenurimsta bandymai kaip nors įrodyti, jog rinkimus laimėjo bet kuri kita partija, išskyrus pirmą vietą juose užėmusius konservatorius.

Europos Parlamento rinkimų, kuriuose pirmą vietą užėmė opoziciniai Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, antra liko valdančioji Socialdemokratų partija, o trečioji atiteko taip pat opoziciniam Liberalų Sąjūdžiui, nuo nugalėtojų atsilikusiam mažiau, nei procentu, rezultatai buvo visiškai netikėti netgi patiems nugalėtojams.
Jau artėjant vidurnakčiui ir gerokai įsibėgėjus balsų skaičiavimui, netgi konservatorių lyderis Andrius Kubilius netikėjo, kad jo partija gali tapti pirma, o per televiziją rodomi rezultatai iš kai kurių apygardų, kuriose itin smarkiai pirmavo liberalai, atrodė išimtimis, nerodančiomis bendrosios tendencijos. Netgi sėkmingas Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pasirodymas nestebino taip labai, kaip absoliutus abiejų opozicinių partijų triumfas. Mat jo prieš rinkimus neprognozavo niekas, skirtingai nuo valstiečių, kuriems “Vilmorus” atliekami sociologiniai tyrimai sėkmę žadėti pradėjo dar balandžio mėnesį.
Visos be išimties ikirinkiminės viešosios nuomonės apklausos unisonu skelbė, kad pačia populiariausia ir rinkėjų mėgstamiausia partija artėjant Europos Parlamento rinkimams yra valdantieji socialdemokratai. Skyrėsi tik jų atotrūkio nuo artimiausių konkurentų dydis: “Baltijos tyrimai” žadėjo jiems kone trigubą atotrūkį, “Vilmorus” buvo kiek kuklesnis ir apsiribojo trečdaliu. Nors prieš pat rinkimus, gegužės 10-19 d. darytoje apklausoje su konkrečiu klausimu: Už kurią partiją Jūs balsuotumėte rinkimuose į Europos Parlamentą? (sprendžiant iš visko, darytu kažkurios partijos užsakymu), “Vilmorus” taip išdėstė nugalėtojus: socdemai – 21,7 proc., Tvarka ir teisingumas – 12,7 proc., konservatoriai – 10,1 proc., Darbo partija – 8 proc., Valdemaro Tomaševskio blokas – 5 proc., kitos partijos – mažiau 5 proc. ribos. Pataikė tik tiek, kad Darbo partija gavo daugiau balsų už lenkų ir rusų sąjungą. Visos kitos prognozės – tragiškai pro šoną.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 222014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-22-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. rinkejas rinkejas rašo:

    Socdemus pražude gopšumas


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...