2010 Liepos 22

Žurnalistinis tyrimas

Kaip parduoti automobilį?

veidas.lt

"Veido" archyvas

Už 40 litų mašiną Kauno turgaus teritorijoje galėsite palikti ne ilgiau kaip savaitę

Norite įsigyti kitą automobilį, bet prieš tai reikia atsikratyti turimu. Kaip elgtis: varyti automobilį į turgų, patikėti prekybos aikštelėms ar pasikliauti visagaliu internetu?

Anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai neišvengiamai tenka atsisveikinti su turima mašina ir pradėti žvalgytis kitos. Naujo automobilio paieškos dažnam pirkėjui tikras malonumas: išbandai ir apžiūri daugybę mašinų, kol išsirenki savąjį svajonių žirgą. Tačiau pirmoji procedūra, kai tenka iš peties paplušėti norint parduoti turimą automobilį, dažniausiai kelia tik neigiamas emocijas ar net stresą. Kokį būdą pasirinkti, kad turimo automobilio pardavimas kainuotų kuo mažiau nervų ir pinigų?

Paslauga gali kainuoti net ir per 1000 litų

Pardavinėti automobilį galima net keliais skirtingais būdais, tik vieni jų nieko nekainuoja, o už kitus teks pakloti tikrai nemenką pinigų sumą. Brangiausiai už keturračio draugo pardavimo paslaugą lupa “BRC Autocentras”. Jei mašina bus parduota per pirmas 60 dienų, tarpininkui turėsite atseikėti net 5 proc. nuo vertės, bet ne mažiau nei 1000 Lt, jei mašiną parduos Vilniaus prekybos aikštelės arba po 500 Lt, jei tai padarys Kauno ir Klaipėdos aikštelės. Jei per pirmas 60 dienų automobilio neiškišite, mokėsite ne tik minėtus mokesčius, bet ir po 6,5 lito už kiekvieną papildomą dieną. Akivaizdu, kad galutinė suma gali susidaryti labai nemenka, todėl paslauga tinkama tik brangesnių automobilių savininkams, kurie nori turėti kuo mažiau rūpesčių.

Gerokai pigiau parduoti automobilį atsieis, jei jį nuvarysite į Kauno turgų. Už 40 litų mašiną turgaus teritorijoje galėsite palikti ne ilgiau nei savaitę. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad savaitė yra skaičiuojama nuo pirmadienio iki pirmadienio. Todėl jei atvarysite automobilį šeštadienį, tai pralaikę iki ateinančio pirmadienio vis tiek privalėsite mokėti 40 litų. Turgus patogus dar ir tuo, kad parduodamos mašinos nereikia palikti visą savaitę – ją net ir keliskart per dieną galite atvaryti ir vėl išvaryti.

Pinigus ir laiką taupančiam šiuolaikiškam žmogui labiausiai patiks automobilį pardavinėti internetu. Čia tikrai apstu populiarių, gausiai lankomų ar mažiau žinomų svetainių, kuriose patalpinti skelbimą nieko nekainuoja. Kelis litus primokėti teks tik užsisakant papildomas paslaugas. Vyresnio amžiaus asmeniui, kuris “nebendrauja” su kompiuteriu gali pagelbėti skelbimai laikraščiuose. Jie nėra brangūs (nuo 1 Lt), tačiau bėda ta, kad galioja gana trumpai.

Didmiesčių vairuotojai turėtų prisiminti ir paprasčiausią skelbimą ant savo mašinos lango. Toks bandymas parduoti automobilį nieko nekainuoja, tačiau gali tikrai duoti rezultatų. Nederėtų numoti ranka ir į, atrodytų, juokingą būdą: pamėginti pasiūlyti automobilį draugui, pažįstamam, kaimynui ar bendradarbiui. Visiškai tikėta, kad vienas jų gali susigundyti jūsų siūloma mašina.

Patarimai parduodantiems automobilį

Pirma taisyklė, kurią galime pavadinti auksine, yra labai paprasta: geidžiamą automobilį parduosite kaip karštą bandelę. Tokių automobilių yra tikrai nemažai. Tai bet kurios kartos VW Golf, Audi A4, Opel Astra, 3 ir 5 serijos BMW, C klasės Mercedes, Toyota Corolla bei Avensis, Mazda 3, Renault Megane bei Laguna ir t.t.

Tačiau rinkoje visuomet yra automobilių, kuriuos norint iškišti, teks gerokai paprakaituoti. Tarkime Renault Avantime, Fiat Multipla ar įvairūs jau bankrutavusios “Rover” markės automobiliai. Trumpiau tariant, prieš pirkdami kitą automobilį galite užduoti sau klausimą: ar aš jį lengvai parduosiu, kai norėsiu įsigyti naują mašiną? Toks, atrodytų, nekaltas klausimas ateityje gali išties gerokai palengvinti jūsų kančias.

Kiti nemažiau svarbūs dalykai yra šie:

► parduodamas automobilis turi būti kuo geresnės būklės, o jo kaina atitikti kokybę;

► prieš pasiūlydami prekę būsimam pirkėjui, nepamirškite automobilį nuplauti, išsiurbti ir sulopyti bent jau akivaizdžiausius trūkumus;

► dažnam pirkėjui didelis privalumas yra ir neprirūkytas salonas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...