2010 Lapkričio 29

Aistė Diržytė

Kaip atpažinti manipuliuojančius prekevius

veidas.lt

  • Speciali psichologinė technika prekyboje naudojama kiekviename žingsnyje – paprasčiausias pasiūlymas “trys viename” jau yra psichologinis triukas, įtikinantis, kad pirkdamas tris mokėsi tik už vieną ir taip sutaupysi.
  • Tačiau tuos prekeivius, kurie patys susiranda savo aukas ir sugeba įtikinti jas nusipirkti prekių, kurių šios nė neplanavo, galima laikyti tikrais profesionalais. Aš pati – profesionali psichologė – prekybos įtaigos manipuliacijų tema pradėjau domėtis tada, kai už dvigubą kainą įsigijau vitaminų, kurių nė neplanavau pirkti ir net nepajutau, kaip buvau “suvystyta”.
  • Šiaip ar taip, pasistengus manipuliatorius ne taip sunku atpažinti, jų naudojama technika universali. Paprastai ji susideda iš trijų etapų:

1. Prekeivis pasirinktai aukai užduoda nukreipiantį, su siūloma preke visai nesusijusį klausimą. Jei tai gatvė – gali paklausti kelio, pasiteirauti valandų. Paskambinęs į buto duris jis gali apsimesti suklydęs ieškodamas kito žmogaus. Taip užmezgamas neva nekaltas kontaktas.

2. Toliau pateikiami keli abejonių nekeliantys teiginiai. Tarkime, kad dabar rinkoje yra daugybė puikių nerūdijančio plieno peilių, kurių nė nereikia galąsti. Arba pakalbama apie tai, kad maisto papildai iš tiesų padeda sveikatai. Ir tik tada, kai pirkėjas jau tiki pardavėju, jis išsitraukia savo prekę.

3. Tada visuomet seka įtikinėjimas, kad pirkdamas ją dabar žmogus taps laimėtoju – už prekę, kurios jau pradėjo geisti, sumokės kur kas mažiau, nei įsigydamas ją parduotuvėje ar kur kitur iš konkurentų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...