2010 Gruodžio 08

Ekonomika

Kainos gruodį gali nežymiai kilti dėl brangstančio kuro

veidas.lt

Nepaisant išorinių veiksnių, vartotojų kainos Lietuvoje yra stabilios ir gruodį gali didėti tik dėl brangstančių degalų. Tačiau didelio kainų augimo neturėtų būti, mano “Danske Bank” banko vyresnioji analitikė Violeta Klyvienė.

“Jau šiandien brangsta degalai ir yra rizika, kad bent jau transporto komponentė linkusi tapti pliusine, aišku, tai gali lemti nedidelę infliaciją”, – BNS sakė V.Klyvienė.

Anot jos, nors didėjant degalų kainoms prasideda grandininė reakcija – brangsta maistas bei kiti produktai, kita vertus, prasidedant kalėdinėms akcijoms didelio infliacijos šuolio neturėtų būti.

“Dabar jau matosi, kad drabužių ir avalynės kainų augimas yra sulėtėjęs, palyginti su praėjusiais mėnesiais”, – pastebėjo V.Klyvienė.

Anot jos, dalies kaštų augimo, esant menkai paklausai, pardavėjai gali ir neperkelti ant vartotojų pačių.

Lietuvoje lapkričio mėnesį, palyginti su spaliu, užfiksuota nulinė infliacija. Pasak V.Klyvienės, tai geras rodiklis, palyginti su pavyzdžiui, gerokai šoktelėjusiomis kainomis Estijoje, kur laukiama euro įvedimo: “Pas mus ta raida palyginti subalansuota. Šiuo atveju galima tik pasidžiaugti”.

“Danske” analitikų prognozėmis, neįvertinus trečiadienį paskelbtos infliacijos rodiklio, metinė infliacija Lietuvoje turtų siekti 1,3 proc. V.Klyvienė mano, jog ne infliacija yra pagrindinė Lietuvos problema.

“Tai, kad antradienį padidino Latvijos reitingus, rodo, jog turime daugiau dėmesio skirti kitai sričiai”, – kalbėjo V.Klyvienė.

Reitingų agentūra “Standard & Poor’s” antradienį kilstelėjo Latvijos skolinimosi reitingą nuo BB iki BB+, nustačiusi stabilią reitingo perspektyvą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...