2011 Vasario 28

Savivaldybių rinkimai

Kai kuriose savivaldybėse balsai pasiskirstė pagal “partijų tėvonijų” principą

veidas.lt

Kai kuriose savivaldybėse rinkėjų balsai pasiskirstė pagal “partijų tėvonijų” principą – čia daugumą mandatų savivaldos rinkimuose iškovojo tos partijos, kurios tradiciškai čia laimi, sako politologas Algis Krupavičius.

Kaip pavyzdžius jis vardijo Druskininkus, Varėną, Ignaliną, Kėdainius, Šakius, Molėtus.

Kalbėdamas apie partijų įtakų persiskirstymą, politologas atkreipė dėmesį, kad “santykinai didesnio” nei per ankstesnius rinkimus palaikymo sulaukė socialdemokratai, tuo metu Tėvynės sąjunga dalį mandatų prarado.

“Netgi didžiuosiuose miestuose, Kaune, kuris tradiciškai palankus konservatoriams, jie sulaukė mažesnio rinkėjų palaikymo. Vilniuje pagal mandatų skaičių konservatoriai gal ir išlaikė pozicijas, bet rinkėjų palaikymas sumažėjo”, – BNS sakė A.Krupavičius.

Jis taip pat pabrėžė, kad persidalijo liberalių partijų elektoratas – per šiuos rinkimus, skirtingai nuo praėjusiųjų, didesnio palaikymo sulaukė Liberalų sąjūdis. “Bet sunku spręsti, ar tai negrįžtamas procesas”, – svarstė politologas.

Anot A.Krupavičiaus, “tam tikrą renesansą” išgyvena valstiečiai liaudininkai, kuriems, anot jo, pavyko sustiprinti savo pozicijas.

Politologas pastebi, jog Vilniuje geresnius rezultatus nei bet kada pasiekė Lenkų rinkimų akcija: “Išties tokių gerų rezultatų jie nebuvo pasiekę, kai Vilniaus regione jos sėkmė yra natūralus rezultatas”.

Anot jo, negalutiniais duomenimis, sostinėje didžiausio rinkėjų palaikymo sulaukusi Artūro Zuoko koalicija žmonės pritraukė dėl patrauklios lyderio asmenybės ir nepasitenkinimo pasitraukusiu meru Viliumi Navicku.

“A.Zuoko laimėjimas – reakcija į paskutinius įvykius savivaldybėje, kai V.Navickas atsistatydino, vidinių konfliktų savivaldybėje. Viena iš priežasčių, dėl ko balsavo už A.Zuoką – jame mato jauną iniciatyvų lyderį”, – sakė politologas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...