2011 Kovo 04

Libija

Kadhafi pajėgos perėmė az Zavijos miestą

veidas.lt

Libijos lyderiui Muamarui Kadhafi (Muamarui Kadafiui) ištikimoms karinėms pajėgoms penktadienį pavyko perimti az Zavijos miestą, esantį į vakarus nuo šalies sostinės Tripolio, pranešė Libijos valstybinė televizija.

Pranešime nurodoma, kad “teroristai” daugiau nebekontroliuoja šio miesto Libijos vakaruose. Teroristais Libijos valdžia vadina protesto akcijų prieš M.Kadhafi režimą organizatorius.

Oficialioji Libijos žiniasklaida skelbia, kad užimtame mieste saugumo pajėgos rado tankų, šarvuočių ir reaktyvinių įtaisų, kuriuos anksčiau buvo pagrobę opozicijos šalininkai.

Anksčiau penktadienį buvo pranešta, kad ne mažiau kaip 10 opozicijos šalininkų az Zavijos mieste žuvo per susidūrimus su M.Kadhafi ištikimais kariais.

“Kadhafi kariuomenė pasirodė staiga ir mus užpuolė. Žuvo dešimt mūsiškių”, – pasakojo vienas liudininkas.

Kitas opozicijos šalininkas pranešė, kad apie 2 tūkst. M.Kadhafi ištikimų karių ir 80 šarvuočių dislokuota miesto pietinėje pusėje.

Pasak vietos gyventojų, per kautynes az Zavijoje žuvo mažiausiai 30 civilių.

“Aš buvau ligoninėje prieš 15 minučių. Dešimtys yra nukauta, dar daugiau sužeistų. Mes suskaičiavome 30 negyvų civilių. Ligoninė pilna; nerandama vietos aukoms”, – pasakojo agentūrai “Reuters” az Zavijos gyventojas Mohamedas, kuris pridūrė, kad ir kitose ligoninėse yra aukų.

Kitas gyventojas, pasivadinęs Ibrahimu, sakė kad žuvo nuo 40 iki 50 žmonių.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...