2011 Kovo 18

Libija

Ką reiškia Kadhafi paskelbimas nutraukti ugnį

veidas.lt

Europos Sąjunga nagrinėja Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) režimo paskelbtą pranešimą nutraukti ugnį, spaudos konferencijoje penktadienį pareiškė Bendrijos išorės reikalų vadovė Catherine Ashton (Ketrins Ašton).

Ji pažymėjo, kad reikia “išsiaiškinti, ką jis iš tiesų reiškia”.

Anksčiau Libijos užsienio reikalų ministras Moussa Koussa (Musa Kusa) pranešė, kad šalis nedelsdama nutraukia ugnį ir stabdo visas karines operacijas prieš opozicionierius.

M.Koussa taip pat pareiškė, kad Libijos vyriausybė nedelsiant sudarys galimybę pradėti derybas su opozicija bei imasi saugoti visus esančius šalyje užsieniečius ir užsienio turtą.

Libijos UR ministras pažymėjo, kad draudimas virš Libijos skraidyti civilinei ir karinei aviacijai turės neigiamos įtakos libių tautos gyvenimui ir neleis Libijai vykdyti tarptautinių įsipareigojimų.

Pasak M.Koussa, JT Saugumo Taryba elgėsi nelogiškai, pritardama kariniam įsikišimui į Libiją, nes tai pažeidžia JT nuostatus ir Libijos suverenumą. Ministras taip pat kreipėsi į tarptautinę bendruomenę ragindamas atsiųsti į Libiją komisiją ištirti aplinkybėms, kurios privedė prie ginkluotų susidūrimų.

Savo ruožtu, opozicijos pajėgų vadas Khalifa Heftiras (Chalifa Heftiras) pareiškė, kad šį valdžios sprendimą, jo nuomone, reikia laikyti “nesvarbiu”, nes kalbama apie Muamaro Kadhafi “blefą”.

“Kadhafi blefuoja, jis niekada nekalba tiesos. Visas pasaulis žino, kad Muamaras Kadhafi – melagis. Jo vaikai, giminaičiai ir jo aplinka – taip pat melagiai”, – pridūrė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...