2011 Vasario 26

Libija

Kadhafi matyt nebevaldo šalies

BNS

Libijos lyderis Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) tikriausiai jau nebevaldo savo šalies, pareiškė Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconi (Silvijus Berluskonis) Romoje šeštadienį surengtame politikų renginyje.

“Atrodo, kad Kadhafi tikrai nebekontroliuoja padėties Libijoje,”, – sakė S.Berlusconi susitikęs su respublikonų partijos atstovais.

“Jeigu mes visi susitartume, galėtume nutraukti žudynes ir padėti Libijos žmonėms”, – pridūrė jis.

S.Berlusconi nuomone, prognozuoti padėties kaitą Libijoje, kaip ir Tunise bei Egipte, kur opozicija pasiekė valdančiųjų pasitraukimo, yra labai sudėtinga.

“Padėtis Šiaurės Afrikoje tebėra neapibrėžta. Šios šalys gali pasukti demokratijos keliu, bet gali susidurti su pavojinga islamo fundamentalizmo įtaka”, – kalbėjo premjeras.

Pasak Italijos žiniasklaidos, S.Berlusconi pasakęs, jog padėtis Libijoje gali virsti humanitarine katastrofa, kuri italų premjero vertinimu, paliestų 200-300 tūkstančių žmonių.

Britų žiniasklaida praneša apie užsieniečių evakavimą iš Libijos. Televizijos kanalas “Sky News” nurodė, jog šeštadienį po pietų numatytas vienas užsakytas lėktuvo reisas iš Libijos į Didžiąją Britaniją, sekmadienį – dar vienas.

Laikraščio “Guardian” tinklalapyje nurodoma, kad viena iš trijų keltų, turinčių evakuoti iš Libijos apie šešis tūkstančius kinų, atplaukė į Kretą; jame buvo apie 2,8 tūkst. kinų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Kaip vertinate galimybę, kad S.Skvernelis vadovaus naujai Vyriausybei?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...