2011 Birželio 27

Kadhafi lieka Libijoje ir valdžioje

veidas.lt

REUTERS

Libijos lyderis Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) neketina trauktis iš valdžios ar Libijos, nors sukilėliai tikisi labai greitai sulaukti Tripolio pasiūlymo dėl konflikto užbaigimo, sekmadienį paskelbė vyriausybės atstovas.

“Kadhafi yra čia. Jis lieka. Jis vadovauja šaliai. Jis nepasitrauks. Jis neatsistatydins, nes neturi jokio oficialaus posto”, – sakė Mussa Ibrahimas (Musa Ibrahimas), kai jo buvo paklausta apie sukilėlių pranešimus, jog jie tikisi labai greitai sulaukti M. Kadhafi pasiūlymo.

“Mes nepasiduosime kažkokioms nusikaltėlių gaujoms, kurios įkaitais paėmė mūsų miestus. Nepasiduosime nusikalstamai NATO organizacijai. Kiekvienas kovoja toliau. Mes esame pasirengę kovoti nuo gatvės iki gatvės, nuo namo iki namo”, – pridūrė jis.

Šeštadienį vienas aukšto rango Libijos sukilėlių sakė, jog tikimasi “labai greitai” sulaukti M. Kadhafi pasiūlymo, kuris galėtų užbaigti jau keturis mėnesius trunkantį karą.

Nacionalinės pereinamosios tarybos (NPT) pirmininko pavaduotojas Abdel Hafizas Ghoga (Abdel Hafizas Goga) sakė, jog tarpininkai užsiminė, kad yra rengiamas Libijos lyderio pasiūlymas, teikiantis menkutę viltį dėl susitarimo ir kraujo liejimo sustabdymo.

“Tikimės labai greitai sulaukti pasiūlymo; jis nebegali kvėpuoti”, – sakė A. H. Ghoga.

“Norime išsaugoti gyvybes, todėl norime kuo greičiau užbaigti karą. Visada palikdavome jam kokią nors galimybę pasitraukti”, – pridūrė jis.

Pasak A. H. Ghogos, NPT neveda tiesioginių derybų su M. Kadhafi, bet per kontaktus su Prancūzija ir Pietų Afrikos Respublika (PAR) suprato, kad rengiamas kažkoks pasiūlymas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...