2015 Kovo 16

Kadangi karo nebus, amazonės nereikalingos

veidas.lt

 

Didžioji dauguma piliečių netiki, kad Lietuvos žemėje bus kariaujama. Tiesa, kalbama ne apie amžinąją taiką, o apie paliaubas – 83,6 proc. apklaustųjų mano, kad karo tėvų žemėje nebus 5 metus. Gal jie mano, kad nebus kariaujama ir 6, ir 7, ir daugiau metų – atsakymas priklauso nuo klausimo.

 

Na, nebus karo, tai nebus – su tikinčiaisiais sunku ginčytis. Kalbant apie veiksnius, dėl kurių karas mažai tikėtinas, matyt, dauguma nurodytų NATO skydą. Labai pagrįsta pažiūra, o svarstymus apie netikėtumus, kurie JAV per vieną naktį gali iš milžinės paversti nykštuke, – pavyzdžiui, Jeloustouno vulkano sprogimas, – geriau palikti rašytojams fantastams ir alternatyvinės istorijos rašytojams. Kokia nors netyčia nuo kurso nuklydusi ir ant Vilniaus nukritusi tarpžemyninė raketa irgi negąsdina.

 

Kadangi karo nebus, moterys tegul būna, kur joms patinka, tik ne kareivinėse, kur būtų pašauktos. Arti 90 proc. apklaustųjų mano, kad moterys neturi būti karo prievolininkės. Atsakymai apie moteris šauktines išreiškia ne vien požiūrį į lyčių lygybę, bet ir tam tikrą nuostatą dėl krašto apsaugos. Pavyzdžiui, Izraelio valstybė įstatymiškai įtvirtino visų piliečių, ir moterų, prievolę ginti tėvynę. Lietuvoje nuo to apsaugotos ne vien moterys, bet tam tikrai daliai rikiuotei tinkamų vyrų daromos išimtys bei išlygos. Nieko keisto – juk karo nebus.

 

 

Ar tikitės, kad per artimiausius 5 metus Lietuvos teritorijoje bus kariaujama su užsienio valstybe?      (proc.)

 

1                    Taip               10,8

2                    Ne                 83,6

3                    Apie tai negalvojau            5,6

 

 

Ar į Lietuvos šauktinių kariuomenę turėtų būti imamos moterys? (proc.)

 

1                    Taip               5,4

2                    Ne                 87,2

3                    Nežinau        7,4

 

 

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime Consulting“ 2015 m. kovo 6-8 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. gaginas gaginas rašo:

    nebus bestijos su amerikoniška bezdžione nebus ir karo


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...