2015 Kovo 02

Ką verta pamatyti kovą kine

veidas.lt

 

Be festivalio „Kino pavasaris“ filmų, ryškiausia kovo premjera bus Russello Crowe režisuotas „Vandens ieškotojas“ („Oskaro“ laureatas atliks ir pagrindinį vaidmenį). Beje, ši drama – ilgai atidėliotas R.Crowe režisūrinis debiutas. Australijos ūkininkas, turintis dovaną surasti vandenį, 1919 m., po Galipolio mūšio, keliauja į Turkiją išsiaiškinti trijų sūnų likimą. Jis sužino, kad du iš jų žuvę, tačiau vilčių teikia, kad vienas jų buvo paimtas įkaitu ir gal tebėra gyvas. Juosta ypač patiks mėgstantiems gražią kinematografiją – ne veltui ją kūrė „Oskarą“ pelnęs, prie trilogijų „Žiedų valdovas“ ir „Hobitas“ dirbęs Andrew Lesnie.

Kalbant apie trilogijas, pasirodys ir „Maištininkė“ – „Insurgentė“ (rež. Robertas Schwentke), „Divergentės“ tęsinys. Tai antroji dalis, pasakojanti distopiniame ateities pasaulyje, padalintame į skirtingomis savybėmis pasižyminčias bendruomenes, gyvenančios merginos (akt. Shailene Woodley) istoriją. Ji ypatinga, nes peržengia vienos kastos ribas, tad Aljansas ją medžioja. Juk kitokia – pavojinga. Vis dėlto šįkart Beatrisės laukia sunkiausia kova – prieš save pačią.

Atrodo, režisieriaus Gabe Ibáñezo „Automata“ pradėjo robotų madą: sulauksime „Čapio“ (rež. Neillas Blomkampas) ir „Ex Machina“ (rež. Alexas Garlandas). Čia vėlgi pamatysime įprastus komponentus: dirbtinį intelektą, panašėjantį į žmogaus, keistus santykius su mašinomis bei augančią baimę dėl žmonijos ateities. Kita vertus, filme „Čapis“ vaidina populiariosios Pietų Afrikos muzikos grupės „Die Antwoord“ nariai Ninja ir Yolandi Visser, tad nesvarbu, koks neoriginalus būtų šis filmas, savo žiūrovą ras.

Malonia atgaiva taps Prancūzijos aktualijas atspindinti komedija „Samba“ (rež. Olivieris Nakache, Ericas Toledano), kurioje vaidina iš „Nimfomanės“ pažįstama Charlotte Gainsbourg. Samba, imigrantas iš Senegalo, siekiantis gauti darbo dokumentus, Alice – sėkmingą karjerą padariusi, tačiau persidirbusi ir pasimetusi baltaodė moteris. Kai jie susidraugauja, kuriozai prasideda. Dėmesio verta ir komedija, pasakojanti apie jaukiame viešbutyje apsistojusių senjorų meilės ir kitokias intrigas, „Geriausias egzotiškas Marigold viešbutis 2“ (rež. Johnas Maddenas). Na, o štai trilerių mėgėjai sulauks „Vaikinas iš gretimo namo“ (rež. Robas Cohenas) su Jennifer Lopez.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...